Nieregularne cykle miesiączkowe

1 odpowiedzi
Witam. Od 16 roku życia stosuję antykoncepcję (obecnie mam 30 lat). Przez pierwsze 5 lat były to tabletki (początkowo diana później jasmin). W wieku 21 lat zaszłam w ciążę i po urodzeniu Synka założyłam wkładkę domaciczną na 5 lat. Po jej wyciągnięciu ponownie wróciłam do stosowania tabletek yasmin. Od około 2 lat nie stosuję żadnego zabezpieczenia. Jednak moje miesiączki są bardzo nieregularne. Potrafią nawet spóźniać się 2 miesiące. Raczej nie zdarza się aby były regularne. Raz jest to 1 miesiąc spóźnienia, raz 1,5 a raz 2. Jeździłam z tym problemem do 2 ginekologów. Jeden uznał, że to nic niepokojącego. Drugi natomiast przepisał mi duposton. Na początku miesiączki miałam regularne (około 3 miesięcy), jednak później mimo brania leków znowu się spóźniały. Robiłam badania chormonalne, byłam też na wizycie u endokrynologa, który zrobił mi usg tarczycy i przeanalizował wyniki. Ponoć wszystko jest ok. Dodam też, że mam bardzo duże problemy ze schudnięciem mimo racjonalnego odżywiania i ćwiczeń. Ponadto po odstawieniu antykoncepcji zauważyłam, że mam ciemniejsze włoski na twarzy zwłaszcza w okolicach brody. Pojawiło się ich więcej również na brzuchu. Nóg już prawie nie mogę golić bo zarost jest tak twardy. Biorąc tabletki nie miałam tego problemu. Nie wiem czy fakt nieregularnych miesiączek ma na to jakiś wpływ, ale są to zmiany, które u siebie zauważyłam. Nie wiem już co robić i do kogo się tak naprawdę zwrócić. Bardzo proszę o pomoc.
Witam,mogą to być objawy,a raczej są hirsutyzmu,spowodowane nadmiernym poziomem androgenów,lub androstendionu.
Nawiasem mówiąc nie polecam tabl Yasmin,są inne u pań z podobnymi problemami
Zapraszam na wizytę /Wrocław lub Oleśnica/