nieprzyjemny zapach i nalot w jamie ustnej

5 odpowiedzi
Dzień dobry!
Od kilku lat mam problem ze stale pojawiającym się, zielono-białym nalotem na języku o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Było podejrzenie, że przyczyną mogą być migdałki jednak wycięcie ich 3 lata temu nic nie dało. Nie mam też refluksu żołądka. Stomatologicznie też jest wszystko dobrze. Ostatnie badania jakie robiłam to wymaz z gardła. Wynik był następujacy : Streptococcus viridans wzrost liczne, Neisseria spp. wzrost liczne. Co może być przyczyną? Do jakiego specjalisty się udać? Jakie wykonać badania? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź!
Witam; Sądzę, że dalej trzeba kontynuować diagnostykę. Objaw zwany w medycynie "fetor ex ore", bywa charakterystyczny, głównie dla refluksu. Zielono biały nalot na języku, pasuje również do pleśniawek. Wychodowane bakterie są florą fizjologiczną, czyli mają prawo tam się znajdować, chociaż w kontakcie z krwią, streptococcus daje właśnie opisywany zielony nalot. Może właśnie choroby prowadzące do krwawienia z dziąseł są przyczyną lub jedną z przyczyn? Bez badania lekarskiego, tego nie rozstrzygniemy.

Pytanie trudne, bez osobistego badania. Ja bym poprosił o gastroskopię. Należało by przyjrzeć się diecie, i zapytać lekarz wschodniej medycyny ,czy żoładek nie jest zbyt wychłodzony.
Witam. Trzeba by zlikwidować bakteria z gardła. Mozna oczywiście udać się do laryngologa. Można przyjść też do nas na wizytę, poradzimy jak to usunąć. Pozdrawiam
To najprawdopodobniej grzybica- do wyleczenia . Zapraszam na wizytę
O ile nie było przeprowadzone leczenie przeciwgrzybicze od tego należałoby zaczęć. Infekcje grzybicze są najczęstrzą przyczyną białawych nalotów w jamie ustnej.
Sugeruję wizytę: - 49 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.