Nieprawidłowe wyniki morfologii krwi 54-letniej kobiety oraz normy podane przez laboratorium są nast

1 odpowiedzi
Nieprawidłowe wyniki morfologii krwi 54-letniej kobiety oraz normy podane przez laboratorium są następujące: leukocyty - 10,5 K (norma do 10); erytrocyty - 5,25 M (norma do 5,1); hematokryt - 47,4% (norma do 47), neutrofile - 6,46 tys. (norma do 5); monocyty - 0,83 tys. (norma do 0,8). Zatem podwyższona jest jednocześnie liczba leukocytów, erytrocytów, neutrofili i monocytów, a także niewłaściwy hematokryt. Reszta parametrów jest w normie. Ponadto wykonane zostało OB i również jest w normie (15 mm przy normie do 30). Mama przyjmuje na stałe lek moczopędny na nadciśnienie. Czy jest prawdopodobne, aby erytrocyty, leukocyty i hematokryt były nieprawidłowe z tego powodu - z racji zbytniego odwodnienia, zagęszczenia krwi (OB jest w normie, więc czy możliwy jest wzrost liczby leukocytów z powodu zapalenia lub nowotworu)?
Witam, trzeba zaznaczyć, że każde labolatorium ma własne normy które zamieszcza przy wynikach jako zakresy prawidłowości. W tym przypadku wszystkie parametry bez hematokrytu i leukocytów mieszczą się w ogólnie przyjętych uśrednionych ramach. Niewiele podniesiony hematokryt wiązałbym z celowym odwodnieniem i stosowaniem leku moczopędnego. Jest możliwy wzrost leukocytów z powodu zapalenia natomiast jest to bardzo wątpliwe. Podsumowując takie wyniki może mieć zdrowa 54 latka. Pozdrawiam!