Niepokojący wynik morfologii

4 odpowiedzi
Dzień dobry, Odebrałam dziś wynik morfologii i niepokoi mnie poziom limfocytów na nim widniejący - 49% przy normie do 40. Pozostałe wyniki również nie są wybitne... Hemoglobina - 10,5, Hematokryt - 32,8, MCHC - 32,0, RDW-SD - 50,3, RDW-CV - 16,7, PCT - 0,4
Neutrofile -1,9 tys/µl, Neutrofile - 38,4 %. Jakie kroki powinnam podjąć w tym momencie?
Poziomem limfocytów proszę się nie przejmować, pozostaje on w pewnej zależności i równowadze z poziomem pozostałych krwinek białych i zawsze trzeba je oceniać łącznie. najczęściej liczba limfocytów wrasta po infekcja wirusowych. Natomiast niskie wartości hemoglobiny są niepokojące i należy wykonać kolejne badania celem ustalenia przyczyny. Wskazana byłaby też konsultacja ginekologiczna. Myślę że szczegóły dalszego postępowania moglibyśmy omówić w trakcie wizyty, na którą zapraszam.

Witam
Przede wszystkim bardzo ważne w Pani przypadku jest zebrania dokładnego wywiadu odnośnie chorób współistniejących, przyjmowanych leków, ostatnio przebytych infekcji. Proponuję kontakt z lekarzem rodzinnym który zanim skieruje Panią do określonego specjalisty (np hematologa, gastrologa, reumatologa itp ) wykona powyższe zalecenia.
Na marginesie z morfologii ważny jest też wynik płytek krwi oraz MCV ale jak już napisałem interpretacja całości zależy od wywiadu i badania fizykalnego. Pozdrawiam
Witam, proponuję wizytę internistyczną celem omówienia w całości wyników, zebrania wywiadu z pacjentem oraz przeprowadzenia badania fizykalnego. Pozdrawiam.
Jest niedokrwistość więc konieczna wizyta u lekarza
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.