niepokojące wyniki krzywej cukrowej i insulinwej

3 odpowiedzi
Witam, mama 32 lata, niedawno wykonywałam krzywą cukrową i insulinową i otrzymałam następujące wyniki po obciążeniu 75 glukozy:
glukoza na czczo: 110, po 1 godzinie: 161, po 2 godzinach: 130 (mg/dl)
insulina na czczo: 11,9, po 1 godzinie: 142, po 2 godzinach: 101 (uIU/ml)
Po wpisaniu wyników na czczo do kalkulatora HOMA wynik 3,26. Czy to insulinooporność?
Co o tym myśleć? czy powyższe wyniki wskazują na koniecznośc przyjmowania leków?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Witam,
Wyniki obu badań są nieprawidłowe konieczna jest konsultacja specjalistyczna i wdrożenie leczenia
Pozdrawiam Małgorzata Świder

bez wizyty z zebraniem wywiadu i zbadaniem nie da się na większość Pani pytań odpowiedzieć. Jedynie co można z pewnością stwierdzić to obecność stanu przedcukrzycowego.
Witam, Wynik krzywej cukrowej wskazuje na nieprawidłową glikemie na czczo - jest to stan przedcukrzycowy. Zwykle towarzyszy mu insulinooporność tak jak u Pani. Wskazana przede wszystkim zmiana stylu życia- redukcja masy ciała, dieta z ograniczeniem cukrów prostych, oraz regularna umiarkowana aktywność fizyczna. Wskazana konsultacja ze specjalista celem dokładnych informacji, ponieważ stan ten jest jeszcze odwracalny - zatem jest o co powalczyć! Pozdrawiam