Niepłodność...

5 odpowiedzi
Witam z mężem staramy się o dziecko ok.1,5 roku ,mamy 30lat.Wykonywaliśmy badanie nasienia,AMH ,TSH oraz prolaktynę wszystko w porządku na usg zawsze byŁ pęcherzyk,cykle mam 28,29 dniowe, sprawdzałam drożność jajowodów wszystko było ok. zastanawiam się czy to może mieć coś wspólnego z p/ciałami, z wrogością śluzu itp.Proszę o podpowiedz jakie badania jeszcze powinnam wykonać , ponieważ pomimo starań dalej nic.Czy pomimo regularnych cykli powinnam wykonać takie badania hormonów jak fsh,lh i androgeny? Z mężem na nic nie chorujemy.
Witam
W przypadku prawidłowych wszystkich badań i braku ciąży po 12 miesiącach można rozpoznać niepłodność idiopatyczną ( bez rozpoznanej konkretnej przyczyny ).Jeżeli sprawdzono wystepowanie owulacji ( a nie tylko obecność pęcherzyka ) wtedy powinniśmy wdrożyć leczenie.Stymulację jajeczkowania,ew. inseminację i potem inne techniki wspomaganego rozrodu ( in vitro,icsi )
pozdrawiam

Witam
Uważam ,że poinniście państwo z usług Kliniki Leczenia Niepłodności
Trudno mi poradzić na podstawie takich informacji
Pozdrawiam
Szanowna Pani.
W kwestiach płodności mogę jedynie zaprosić Państwa wspólnie na wizytę. Nie jest to temat do korespondencję, gdyż jest zbyt wiele czynników, które trzeba ustalić i omówić.
Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz
Przy braku efektu rozszerzamy panel badań najlepiej w ośrodkach specjalizujących się w leczeniu niepłodności
Można wykonać FSH LH w 2-4 dniu cyklu Estradiol 12-14 dzień cyklu i progestron prolaktyna 20-22 dnia cyklu