Nieoczekiwane efekty po maści z Dilzemem

1 odpowiedzi
Witam! Próbuję wyleczyć przewlekłą szczelinę.Pierwsza faza leczenia z czopkami robionymi przyniosła dużą ulgę i wyleczenie stanu zapalnego, lecz szczelina nie została wyleczona i dolegliwości bólowe powróciły. Następnie przypisano mi inne czopki, maść z kwasem hialuronowym i robioną maść z Dilzemem 1,0. Problem polega na tym, że po posmarowaniu Dilzemem odczuwam napięcie i narastający ból, głównie w okolicy guzka wartowniczego. Czasem jest to ból tak duży, że muszę zmyć tą maść. Wtedy całkowicie mija. Dodam jeszcze, że poprzednio zamiast maści z kwasem hialuronowym miałem Metronidazol Jelfa, lecz wywoływał ogromne pieczenie i wysuszenie. Po konsultacji z lekarzem i poinformowaniu o bólu po Dilzemie, uznał, że zamiennika nie ma i pozostaje zabieg. Moje pytanie zatem brzmi - czy powinienem się przemóc i stosować Dilzem mimo bólu? Zauważyłem, że smarując tylko i wyłącznie szczelinę jak najlepiej omijając guzek ból jest mniejszy.
Witam, przy smarowaniu maścią z Dilzemem, najlepiej 2% powinno się smarować cały kanał odbytu, nie trzeba samej szczeliny. Najlepiej użyć do tego dilatatora dostępnego w aptece. Przed zabiegiem można spróbować leczenia szczeliny botoxem.