Niemowlak - Jądra w kanale pachwinowym.

6 odpowiedzi
Witam. Syn ma 5 miesięcy, stwierdzono u niego brak jąderek w mosznie. Jądra znajdują się obecnie w kanale pachwinowym. Na początku dziecko miała stwierdzonego wodniaczka i jądra były według naszej opinii w mosznie.
Jak należy leczyć, do kogo się zgłosić, czy konieczny będzie zabieg chirurgiczny?
Dzień dobry. Jądra powinny zstąpić do worka mosznowego do drugiego roku życia. Wcześniej mogą pojawiać się w worku mosznowym podczas ciepłej kąpieli. Pozdrawiam.

Należy skonsultować dziecko z chirurgiem dziecięcym, wymaga badania fizykalnego i wtedy określ się konieczność lub nie czy trzeba operować
Proponuje zgłosić się do urologa dziecięcego, który dokona właściwej oceny położenia jąder. Jadra znajdujące się w kanale pachwinowym w pozycji leżącej niejednokrotnie schodzą do moszny gdy dziecko siedzi w pozycji skrzyżnej.
Dobrze by było potwierdzić bad Usg czy jądra są w kanale pachwinowym i na jakiej "wysokości". Na pewno proszę się zgłosić do chirurga dziecięcego, wszystko na pewno wytłumaczy. Do roku czasu jądra powinny zstapic do moszny samoistnie , więc trochę czasu jeszcze mamy. Potem się okaże czy będzie potrzeba operacyjnego sprowadzenia jąder do moszny. Wodniaki mogły się wchlonac całkowicie, ale to nie problem. Podczas operacji sprowadzenia jądra do moszny rownoczasowo załatwiamy problem wodniaka.
Witam, proszę zgłosić się na konsultację do chirurga dziecięcego, być może problem nie jest taki poważny. Jeśli w badaniu jąder brak jest możliwości ich sprowadzenia do moszny lub z ich lokalizacją wskazane jest badanie usg i ewentualnie rozważenie zabiegu operacyjnego
Tylko i wyłącznie kontrola u chirurga dziecięcego!