Niedowład dłoni przy cukrzycy.

1 odpowiedzi
Moja żona choruje na cukrzycę II. Lekarz ostatnio przepisał jej lek PRONORAN 50 mg. Na dokrojenie kończyn dolnych. Po trzech dniach brania leku powstał lekki niedowład lewej dłoni. Trudności z zaciśnięciem pięści i uniesieniem dłoni do góry. Przed powstaniem tych objawów jak twierdzi żona, poczuła jakby przez rękę przeleciał piorun. Czy objawy te mogły powstać z zastosowania tego leku? Żona ma miażdżycę oraz przeszła kiedyś zawał serca… Czy należy przerwać dawkowanie tego leku?
Zwłoka w odpowiedzi nie n wynika z mojej winy, ponieważ pytanie dopiero w dniu dzisiejszym otrzymałam na swoje konto????

Nie bardzo rozumiem dlaczego lekarz zapisał Pronoran. Jest to lek stosowany w Chorobie Parkinsona lub w zespole niespokojnych nóg i nie ma nic wspólnego z niedokrwieniem kończyn. Być może żona ma objawy polineuropatii cukrzycowej, to czasem daje podobne objawy jak niedokrwienie lub jak Zespół niespokojnych nóg lub jedno i drugie.
Trudno mi się ustosunkować do opisanych przez Pana objawów ponieważ nie znam szczegółów oraz całości obrazu klinicznego żony.
Z całą pewnością warto byłoby żonę zbadać
Przyjmę w Instytucie Diagnostyk i Leczenia Bólu 22-710-33-33
poniedziałek i czwartek ul. Kacza 8, wtorek ul. Omulewska 27, środa ECZ Otwock
oraz w Przychodni Lekarzy Wojskowych ul Mokotowska 22-825-85-99.