Niedoczynność tarczycy a płodność

4 odpowiedzi
Witam czy niedoczynność tarczycy u męża (wiek 30 lat) pomimo prawidłowych wyników nasienia może być przyczyną niepłodności u nas . Dodam że u mnie wyniki są bardzo dobre
Witam, niedoczynność tarczycy - jednak niewyrównana -oże mieć wpływ na płodność mężczyzny. Pozdrawiam Agnieszka Haczek- Kluczewska

Witam; Pośrednio jest to możliwe, choć rzadkie. Powody mogą by następujące: u ok 1% mężczyzn z niedoczynnoscią tarczycy, występuje zaburzona ruchliwość plemników lub ich mniejszona liczba (oligospernia), innym powodem może być zaburzajacy libido podwyższony poziom prolaktyny u mężczyzny i kolejnym same objawy niedoczynności, czyli osłabienie, senność i zmniejszona aktywność w tym seksualna mogąca objawiać się właśnie w niedoczynnosci tarczycy. Praktycznie, prawidłowe leczenie i utzrymanie prawidłowych wartosci hormonów tarczycy powinno pomóc, niekiedy jednak, jesli już doszło np. do hiperprolaktynemii może to potrwać kilka miesięcy i wygać dodatkowej diagnostyki. Pozdrawiam Krzysztof Kowalczyk
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Niewyrównana niedoczynność tarczycy u mężczyzn może zmniejszać płodność poprzez zaburzenia libido, erekcji oraz zmian w objętości ejakulatu i zmniejszeniu ruchliwości plemników.
Leczona nie może być przyczyna . Jeżeli ma sperme z zywymi prawidłowymi plemnikami to facet jest w porządku .Sorry " wina" na 95% leży po stronie pani