niedoczynnośc tarczycy

2 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyników czy jest to problem z początkiem niedoczynności tarczycy czy insulinooporność. Mam objawy, które opisywane są w niedoczynności, a głównie brak efektów chudnięcia (pomimo cwiczeń aerodynamicznych 3 razy w tygodniu, diety niskowęglowodanowej 1100 kcal).
tsh 1,704 µlU/ml (zakres ref.: 0,550-4,780)
ft3 2,67 pg/ml (2,30-4,20)
ft4 1,08 ng/dl (0,89-1,76)
a-TPO 29,2 U/ml (<60,0)
ATG 27,9 U/ml (<60)
krzywa cukrowa (glukoza i insulina po obciążeniu) wychodzi wskaźnik HOMA-IR 1,98
witamina D niedobór
Dziękuję :)
Witam. Widoczne wyniki nie wskazują na problemy tarczycowe- przynajmniej wymagające włączenia leczenia. Bez cech insulinooporności - sugerując się wynikiem HOMA. Niedobór wit. D 3 nie wpływa na kłopoty z masą ciała, chociaż może być konsekwencja otyłości. Mam jednak za małą danych - jakie Pani pobiera leki na stałe ? antykoncepcja ? leki psychotropowe? najlepiej wyjaśnić sprawę i poszerzyć badania p sugestiach Endokrynolga. Wskazana wizyta. Pozdrawiam AKluczewska

Witam-nie widzę problemu z tarczycą.Natomiast w sprawie insulinooporności chciałbym zobaczyć wyniki badań krzywej i insuliny, ale jeśli w rodzinie występuje cukrzyca to można chyba będzie o niej myśleć.Pozdrawiam