Niedługo skończę 29 lat. Stan skóry oceniam na dobry ( przed ciążą mieszana, po ciąży zmiana na such

4 odpowiedzi
Niedługo skończę 29 lat. Stan skóry oceniam na dobry ( przed ciążą mieszana, po ciąży zmiana na suchą). Jestem osobą szczupłą, nie mam żadnych problemów z trądzikiem. Zauwazam początki zmarszczek (kurze lapki) są to jednak zmiany widziane z bardzo bliska, zmarszczki są płytkie. Kieruję do Państwa pytanie: jakie zabiegi medycyny estetycznej mogę zastosowac, aby opóźnić starzenie się skóry i jej ew. Wiotczenie? Jak zadziałać profilaktycznie, żeby nie płakać po 30stce? Dodam, ze bardzo dbam o skórę i regularnie uzywam olejow z dzialaniem anty-aging. Pozdrawiam
Istnieje wiele zabiegów i możliwości aby opóźnić proces starzenia i poprawić kondycję skóry również przed 30. Polecam mezoterapie, termolifting, być może delikatny botoks na okolice kurzych łapek. Trzeba ocenić skórę i wybrać coś indywidualnie dla Pani

dzień dobry Pani,
pacjentka z takim profilaktycznym podejściem do dbania o kondycję skóry jest marzeniem lekarza medycyny estetycznej. Zapobieganie starzeniu się skóry to systematyczne dbanie o jej kondycję i dostarczanie substancji, które utrzymują i poprawiają nawilżenie i odżywienie oraz stymulują własne komórki do aktywności. Wachlarz możliwych zabiegów jest w Pani przypadku szeroki, ale zawsze będzie oparty na systematycznie powtarzanych procedurach.
Witam,
Najlepszą metodą będzie podanie toksyny botulinowej w celu relaksacji mięśni okrężnych oka oraz rewitalizacja skóry poprzez zabieg osocza bogatopłytkowego lub mezoterapii nieusieciowanym kwasem hialuronowym z dodatkiem aminokwasów i peptydów.
Jeśli problemem jest wiotkość i delikatne zmarszczki w okolicy kurzych łapek to poza wspomnianą mezoterapią warto pomyśleć o zabiegach peelingująco-stymulujących np PRX. Dobrze uzupełniają się z mezoterapią, pomogą ujędrnić skórę i nadadzą jej blasku.