Nie umiem juz sobie pomoc..

5 odpowiedzi
Czuje, ze terapia, o ktorej nigdy nawet nie chcialam myslec jest moim jedynym ratunkiem... nie mam sily by zyc, szczerze mowiac nie podoba mi sie tu. Nic nie sprawia mi przyjemnosci poza rzeczami, ktore robie z chlopakiem. Wczoraj mi powiedzial, ze nie wie czy chce tego zwiazku, ze nie chodzi o mnie, ale lubi byc sam i nigdy nie dowie sie czego chce; bym byla i nie byla jednoczesnie. Gdy go pytam,mowi, ze mu zalezy i ze mnie kocha, ale sam przyznaje sie do faktu, ze jest skrajnym egoistą i chce zawsze robic to, co on chce i lubi. A czasem chce by mnie nie bylo. Mieszkalismy juz razem... nie wyszlo nam. Czym wiecej czasu spedzamy razem, tym ja sie bardziej przywiazuje, staram... a on sie odsuwa i ma mnie w dupie, ignoruje albo sie wyżywa. Sam mowi, ze wie, ze tak jest. Udalo mi sie z nim, zerwac na 3 miesiace. Po czym wrocil, wysylal kwiaty, kupil mi laptopa, zabiegal... codziennie przyjezdzal do mnie z jedzeniem. Wybaczylam mu i bylismy razem. Ale szybko plany o mieszkaniu razem... padły. Bo on nie jest gotowy, bo nie chce, nie bedzie wydawal pieniedzy jak nie ma pewnosci, ze to sie uda. Przelknelam to z wielkim bólem. Przyjezdzalam weekendami, do domu, ktory kiedys wynajelismy razem. zaczelam zostawac czesciej i na dluzej. Ostatnio sytuacja zmusila mnie do tego, ze musze sie wprowadzic na miesiac. Mimo, ze jestem tu juz tydzien, on dopiero wczoraj by klotni powiedzial, ze tego nie chce. I nigdy nie bedzie chcial mieszkac z kotem (ktorego razem wzielismy zaczynajac tam mieszkac). nie zostawie mojego kota. kocham go. to moja odpowiedzialnosc.. Pytalam go ze łzami w oczach,czy nie moze tego zrobic dla mnie i go tolerowac bym byla szczesliwa. powiedzial, ze nie bo tego nie lubi wiec tego nie zrobi. Mam problemy ze snem, wlasciwie w ogole nie spie, ale po wczoraj nie spalam nawet godziny. Tylko siedze i placze. Kocham go. On mial byc tym jedynym. Ale jak mozna byc z kim, kto nie wie czy chce byc z Toba... nie wiem co mam robic i niezbyt chce mi sie zyc...
Witam serdecznie, jeżeli jest Pani z Warszawy to wolałbym aby umówiła się Pani na wizytę bo to skomplikowany problem i trzeba jeszcze by wyjaśnić wiele aspektów. Tego tutaj się nie da.
Na podstawie tylko tego co Pani pisze wydaje mi się, że nie powinna sobie Pani zawracać nim głowy. W końcu jasno sią zdeklarował, że nie chce zamieszkać razem. To dla niego wygodne bo mam Panią kiedy tylko chce, a z drugie strony ma swoją wolność. Po co Pani taki egoista ? Wykorzystuje Paną cały czas a Pani się na to godzi. Głowa do góry, znajdzie Pani na pewno lepszego chłopaka i to takiego co lubi koty. I niech Pani już zacznie szukać. Pozdrawiam miło

Czuje Pani w swoim życiu dużo niepewności.To męczy i powoduje stres .Stres wpływa na jakość snu, często tęż uniemożliwiając zaśnięcie . Brak snu powoduje ogromne zmęczenie, które wpływa na brak chęci do aktywności ,niechęć do wszystkiego. To naturalne w tej sytuacji, że tak się Pani czuje. Przedstawiła mi Pani fragment swojego życia, aby spróbować Pani pomóc konieczna byłby konsultacja, w celu pozyskania też szerszych informacji np.o tym jak radziła sobie w trudnych sytuacjach wcześniej , jakie są jeszcze inne aspekty , które wpływają na tą sytuację . To pomoże ustalić kierunek pomocy i ewentualne podjęcie terapii.
Sytuacja życiowa w jakiej się Pani znajduje musi być dla Pani pełna niepewności i poczucia osamotnienia. Jednakże z każdej sytuacji można wyjść, popatrzeć na nią z innej strony, znaleźć nowy sens. Napisała Pani, że myśli o terapii, może to być właśnie początek czegoś nowego, poznania siebie i swoich pragnień, nauczenia się radzić z trudnościami. Bardzo chętne Pani pomogę. Pozdrawiam Monika Świtoń
Często kontakt ze specjalistą daje szanse spojrzeć na własną sytuację z boku, dystansu, a tym samym często pokazuje nowe rozwiązania jak również mechanizmy, schematy funkcjonowania. Nie pisze Pani dlaczego ma Pani taki stosunek do terapii, ale rozumiem, że z jakiś powodów " nie chce Pani o niej myśleć". Z drugiej strony uczucia mówią Pani co innego, czuje Pani, że terapia może pomóc w rozwiązaniu trudności. Często dylematy/konflikty wewnętrzne powodują, że suma summarum trudno nam zrobić cokolwiek i pozostajemy w punkcie, w którym jesteśmy, który jest najtrudniejszy do zniesienia i kosztuje nas najwięcej energii. Często nie zrobienie niczego daje poczucie bezradności i bezsilności wobec sytuacji, która przytłacza nas coraz bardziej, a niejednokrotnie owocuje czymś co nazywamy wyuczoną bezradnością. Dlatego zachęcam do sięgnięcia po wsparcie, nie jest to nic złego. Już sam fakt, że napisała Pani tą wiadomość jest dowodem na to, że coś Pani zrobiła by zacząć zmieniać własną sytuację i przestać czuć, że nie wie Pani co robić. To dobry pierwszy duży krok :) Psycholog nie powie Pani co Pani ma robić z własnym życiem, bo to Pani życie, ale z pewnością pomoże Pani w poszukiwaniu własnej drogi i autoanalizie, które mogą doprowadzić Panią do szczęścia, jeżeli tylko otworzy się Pani na terapię i pracę nad sobą, w tym także nam bliskimi relacjami z innymi ludźmi.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Dużo Pani napisała o swojej trudnej sytuacji, ale nie ma istotnej informacji: czego Pani oczekuje od psychologa psychoterapeuty. Czy Pani oczekiwaniem jest praca nad tym związkiem czy raczej poradzenie sobie z rozczarowaniem wynikającym z postawy Pani partnera. Myślę, że bardziej przydałoby się Pani popracować nad tym 2-gim problemem.

Pozdrawiam

Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
#terapeutapoznan