Nie moge spac w ogole snem glebokim od poltorej miesiaca. Zadne leki nasenne nawet najsilniejsze nie

2 odpowiedzi
Nie moge spac w ogole snem glebokim od poltorej miesiaca. Zadne leki nasenne nawet najsilniejsze nie dzialaja. Najpierw zaczelo sie od problemow ze snem a potem przestalem o ogole spac. Coraz gorzej sie czuje. Lekarze nie wiedza jak mi pomoc. Czuje zmeczenie a nie moge zasnac, nie moge w ogole spac. Zaczelo sie od problemow z zasypianiem a potem przestalem spac. Czy to mozliwe zeby miesiacami nie spac ? To nie jest normalne. Najgorsze ze nic na mnie nie dziala. To sie pojawilo tak spontanicznie.
Generalnie nie jest to możliwe aby nie spać tak długo. Najczęściej problem jest w jakości snu - np: sen nie daje wypoczynku, jest krótki, przerywany, płytki itd. Zaburzenia snu prawie zawsze są objawem jakiegoś innego schorzenia. Rzadko są zaburzeniem samym w sobie. Czy był Pan u lekarza psychiatry ? Czy przeprowadzona była odpowiednia diagnostyka somatyczna (badania dodatkowe w celu wykluczenie przyczyn fizycznych np. zaburzeń tarczycy) i psychiatryczna alb/i psychologiczna. Jeśli problem jest psychiatryczny to skutki terapeutyczne ew. leczenia pojawiają się najczęściej po 2 tyg terapii. Leki typowo nasenne mogą pomóc wcześniej lecz na krótko bo działają objawowo, a ważne jest aby leczyć przyczynę (może to być np. zaburzenie depresyjne) Nie wiem co Pan zażywał. Proszę o tym porozmawiać z lekarzem psychiatrą.

Nie ma możliwości by człowiek był w stanie całkowicie nie spać całymi miesiącami.
Z poważaniem