Nie mogę przestać płakać. W ciągu ostatnich dwóch lat zrobiłam się bardziej płaczliwa. Jestem na ost

5 odpowiedzi
Nie mogę przestać płakać. W ciągu ostatnich dwóch lat zrobiłam się bardziej płaczliwa. Jestem na ostatnim roku studiów (sześcioletnie). Zostałam zmuszona do wzięcia dziekanki, wszyscy znajomi wyjechali do innych miast lub w mniej przyjemny sposób, nasze relacje się zakończyły. Poza chłopakiem, który jest i tak mocno zajęty swoimi sprawami (nie mam mu za złe), to jestem praktycznie sama. Starałam się sama wychodzić na miasto, robić spacery, by zmienić nieco otoczenie, ale wiele to nie daje, jak się jest ciągle skazanym na własne towarzystwo. Czasem wystarczy drobna uwaga bym poczuła, jak mi się zbierają łzy w oczach. Dodatkowo studia nie przynoszą mi takiej radości co dawniej, głównie przez przez profesorów jacy tam są oraz momentami karygodne warunki do pracy (część moich zajęć to są pracownie). Czy to jest depresja, nerwica, czy wypalenie zawodowe? Denerwujący jest ciągły płacz o byle co, zwłaszcza, że mam świadomość iż momentami naprawdę nie ma o co płakać.
Dzień dobry. Sytuacja o której Pani pisze jest trudna i wymaga większej uwagi. Warto przyjżeć się jakie wydarzenia ostatnich miesięcy przyczyniły się do zmiany w obszarze nastroju.

Proces diagnostyczny problemów psychicznych/psychologicznych wymaga czasu i rozmowy.

Z opisu jaki Pani przedstawia, można przypuszczać, że jest to nastrój depresyjny. Nie jest to jednoznaczne z wystąpieniem epizodu depresyjnego. Możźe to również być jakiś kryzys sytuacyjny, który spowodował występowanie trudności.

Serdecznie zapraszam do kontaktu. Chętnie wraz z Panią przyjżę się występowaniem trudności i postaram się udzielić stosownego wsparcia do stawianych przez Panią celów.

Konsultację kożemy też przeprowadzić online. W przypadku pytań, zapraszam do indywidualnego kontaktu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Przykro mi, że przechodzi Pani przez takie trudności. Opis sytuacji wskazuje na możliwość występowania nastroju depresyjnego, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę Pani ostatnie doświadczenia związane z izolacją społeczną i trudnościami w pracy. Często czujemy się przytłoczeni, gdy nasze codzienne środowisko przestaje dostarczać poprzednich radości, a zmiany w relacjach dodatkowo komplikują sytuację.

Zdecydowanie polecam skorzystanie z konsultacji z ekspertem, który może pomóc Pani zrozumieć, co dokładnie się dzieje, i zaproponować skuteczne metody radzenia sobie z obecnymi wyzwaniami. Profesjonalne wsparcie jest kluczowe, szczególnie gdy czujemy, że sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z narastającymi problemami. Psycholog lub psychoterapeuta pomoże Pani nie tylko zdiagnozować problem, ale także opracować plan działania, który pomoże odzyskać równowagę emocjonalną i cieszyć się życiem tak, jak kiedyś.

Jeśli Pani obawia się pierwszego kroku lub dodatkowych kosztów, chciałbym Panią poinformować, że oferujemy pierwszą sesję online za darmo. To bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Pani bez żadnych zobowiązań sprawdzić, jak wygląda praca z terapeutą i czy taka forma wsparcia będzie dla Pani odpowiednia. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, gdyż nawet jedna sesja może być dla Pani cennym źródłem wsparcia i wskazówek, jak radzić sobie z obecnym stanem emocjonalnym. Czasami to pierwszy krok jest najtrudniejszy, ale również może okazać się najważniejszym krokiem w kierunku poprawy Pani samopoczucia.
Szanowna Pani, to zrozumiałe, że jest Pani obecnie w trudnym punkcie i doświadcza silnych emocji, takich jak płacz, smutek i poczucie samotności. Doświadczenia, takie jak zmiany w relacjach, trudności w życiu akademickim i uczucie osamotnienia, mogą być przyczyną tego, co teraz przeżywasz.

To, co opisujesz, może być objawem różnych problemów emocjonalnych, takich jak depresja, nerwica czy wypalenie zawodowe. Wszystkie te stany mogą manifestować się przez silne emocje, takie jak płacz, uczucie pustki czy brak radości z codziennych aktywności.

Ważne jest, abyś podjęła kroki w celu znalezienia wsparcia i pomocy. Skonsultowanie się z profesjonalistą, takim jak psycholog czy terapeuta, może być pierwszym krokiem w kierunku poprawy Twojego samopoczucia i znalezienia sposobów radzenia sobie z trudnościami, których doświadczasz. Psychoterapia może pomóc Ci zrozumieć Twoje uczucia, identyfikować myśli i zachowania, które mogą przyczyniać się do Twojego obecnego stanu oraz wypracować strategie radzenia sobie.

Dodatkowo, ważne jest również dbanie o swoje zdrowie psychiczne poprzez samoobserwację, dbanie o swoje potrzeby emocjonalne i fizyczne, oraz szukanie wsparcia wśród bliskich osób. Pamietaj, że nie jesteś sama w tych trudnych doświadczeniach, istnieją ludzie i zasoby, które mogą Ci pomóc przejść przez ten czas. Pozdrawiam Szymon Wojczakowski
Sugeruję wizytę: Bezpłatna konsultacja wstępna - telefoniczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam! Pani opis wskazuje na cechy depresji lub wypalenia zawodowego. Ważne jest jednak, aby skonsultowała się Pani ze specjalistą w celu pogłębionej diagnostyki problemu, oraz opracowania rozwiązania.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Nadmierna płaczliwość może wynikać z wielu rzeczy i na pewno nie można tego bagatelizować. Konieczne jest dokładne przyjrzenie się Pani sytuacji, aby znaleźć przyczynę/przyczyny tego stanu i móc rozwiązać problem/y. Dlatego zachęcam do wizyty u psychologa, który Pani w tym pomoże.