Nie chce chodzić do szkoły boje się że dostanę 1 lub mnie zapytają lub jak mnie zapytają i źle powie

2 odpowiedzi
Nie chce chodzić do szkoły boje się że dostanę 1 lub mnie zapytają lub jak mnie zapytają i źle powiem to wtedy cała klasa w śmiech .W szkole podstawowej bylo jeszcze ok ale teraz to jest koszmar jak ide do szkoly do mnie brzuch boli i chce mi sie wymiotować Mama mówi że ja udaje a to jest nie prawda. Podejrzewam że mam depresję lub załamanie nerwowe nie wiem czy mam sie wybrac do psychologa
Poczucie silnego stresu związanego z obowiązkiem szkolnym może mieć wiele podłoży. Jeżeli utrudnia Ci to funkcjonowanie oraz relacje z najbliższymi polecam wybrać się do psychologa.

Opisywane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Ich etiologia (przyczyny) może być bardzo różna, więc trudno jednoznacznie odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje w Twoim przypadku. Lęk ma to do siebie, że często powoduje liczne objawy z ciała. Opisujesz je jako ból brzucha, wymioty. Ważne, że szukasz pomocy. W pierwszej kolejności możesz udać się do psychologa w swojej szkole. Życzę Ci wszystkiego dobrego.