Nerwica sercowa?

8 odpowiedzi
Dzień dobry, Mam pytanie czy mój chłopak może mieć nerwice sercową? Ma ból w klatce piersiowej taki tępy, źle mu się oddycha i bardzo często szybko się męczy.Przez ból nie może spać. Miał już wiele badań EGK, prześwietlenie kręgosłupa (jeszcze czeka go rezonans), badania tarczycy, tomografie głowy, wyniki krwi nawet była 3 dni w klinice kardiologicznej, tydzień w szpitalu i nic wszystko jest w porządku. Bierze jedynie tabletki na ustabilizowanie ciśnienia. Miał również rozmowę z psychologiem lecz on nie stwierdził by była to nerwica ale jakoś mam wątpliwości co do jego diagnozy. Bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę.
Bo może to nie jest nerwica! Skoro kardiolodzy wykluczyli chorobę serca a inni lekarze organiczne(!) tło objawów być może są to funkcjonalne czyli czynnościowe zaburzenia. A więc to co nazywało się kiedyś zaburzeniami psychosomatycznymi. W każdym razie dobrze byłoby udać się do psychologa KLINICZNEGO (czyli takiego, który zajmuje się klinicznymi czyli medycznymi przyczynami stwierdzanych zaburzeń) lub do psychiatry by raz jeszcze przeprowadzili procedurę diagnostyczną. Objawy o których Pani pisze są do opanowania, zmniejszenia lub usunięcia przez leczenie. Pomysł z psychiatrą nie wynika z ukrytej sugestii, że Pan jest chorym psychicznie a z troski o jego zdrowie. (Choć chorych psychicznie też się leczy i to najczęściej skutecznie!!). Proponuję nie bać się psychiatry. To nie jest lekarz, który głównie przepisuje "psychotropy" ale leczy w różny sposób. .
Życzę zdrowia.

Bardzo często zaburzenia nerwicowe potrafią naśladować wręcz "małpować" objawy poważnych chorób somatycznych. Zatem wykonanie powyższej diagnostyki w celu wykluczenia chorób somatycznych jest wskazane i celowe. Wykluczenie problemów somatycznych przybliża nas do rozpoznania nerwicy. W celu ustalenia diagnozy i skutecznego leczenia zapraszam na wizytę.
Dzień dobry, zakres badań i ch wyniki są uspokajające co do stanu zdrowia somatycznego. Sądzę że warto kontynuować psychoterapię.pozdrawiam lek.Piotr Znamirowski
Takie bóle najczęściej związane są z przełykiem. Proponuję w trakcie bólu napić się trochę czystej wody. Jeśli pomoże to należy zacząć stosować środki zobojętniające, które są dostępne bez recepty.
Ból w klatce piersiowej to objaw, którego nie należy lekceważyć. Podłoże psychiczne można podejrzewać po wykluczeniu przyczyn somatycznych, w tym przede wszystkim - kardiologicznych. Jeśli w dokładnych badaniach wykluczone choroby układu sercowo naczyniowego, warto udać się na konsultację do psychiatry.
Dobry wieczór. Nerwica to zaburzenie psychiczne, które przyjmuje obraz rozmaitych objawów somatycznych, równiez dotyczących układu krazenia, pod postacia duszności, bólu w klatce piersiowej, trudności w nabraniu powietrza przy prawidłowych badaniach diagnostycznych, takich jak np. badanie EKG. Partner powinien skontaktować się z psychiatra. Pozdrawiam
Witam.

Ważne, że w wykonywanych dotąd badaniach nie stwierdzono żadnych istotnych odchyleń. Moim zdaniem wskazana jest wizyta u psychiatry. Zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry

aby postawić diagnozę, konieczne będzie zbadanie pacjenta przez lekarza psychiatrę. Bez osobistego zbadania nie można się wypowiedzieć w tej kwestii.

Z poważaniem

M. Skarbek