nerwica lękowa

8 odpowiedzi
Witam,moje pytanie dotyczy lęków u osoby z nerwicą lękową.Czy są jakiekolwiek naturalne,ziołowe leki ,syropy,cokolwiek bez recepty o działaniu przeciwlękowym?Jeśli tak,to bardzo proszę o nazwę/nazwy leków.
Dziękuję i pozdrawiam.
Witam, jest bardzo dużo preparatów ziołowych na rynku, które są najczęściej mieszaniną kozłka lekarskiego, melisy, chmielu. Trudno wskazać mi najlepiej działające, gdyż preparaty ziołowe nie przechodzą tak dokładnych badań, jak leki.

Są ziołowe leki o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym, ale zwykle ich działanie jest dość słabe i krótkotrwałe. Najskuteczniejsze są leki przeciwdepresyjne, których efekt utrzymuje się czasem bardzo długo po zakończeniu leczenia. Ważne jest też to, że nie uzależniają, czego boi się wielu pacjentów. Nie wiem na jakie zaburzenie lękowe Pani/Pan cierpi, ale w większości postępowaniem pierwszego rzutu wcale nie są leki tylko psychoterapia. Pozdrawiam.
Są, ale to tzw. "leczydełka" i nie zalecam. Najwłaściwszym sposobem leczenia zaburzeń lękowych (jeśli mają podłoże nerwicowe) jest psychoterapia!!
Proponuję w tej sprawie zgłosić się do farmaceuty - istnieją preparaty pochodzenia naturalnego, które wykazują działanie w stanach łagodnego napięcia, lęku.
Witam.

Jestem lekarzem i zajmuję się przede wszystkim leczeniem farmakologicznym za pomocą leków przepisywanych na receptę. Sądzę, ze szeroki wybór tego typu preparatów jest dostępny w aptekach, a farmaceuta poproszony o to, pewnie doradzi. Można również szukać pomocy u osób zajmujących się ziołolecznictwem - także na tutejszym portalu. Moim zdaniem najskutyczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych jest farmakoterapia i psychoterapia w różnych proporcjach, w zależności od sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie niefarmakologiczne metody, które są skuteczne przy nerwicy lękowej to metody psychoterapeutyczne. Na moim profilu znajduje się link do wywiadu prasowego ze mną na ten temat, a także link do bloga poświęconego w 70% tej tematyce.
Pozdrawiam serdecznie
Nie ma leków ziołowych, natomiast dość skuteczna jest - w takich wypadkach - psychoterapia. Trzeba poszukać psychologa.
Witam, w aptece można znaleźć kilka preparatów, które w opisie zaznaczają, że ich działanie ma łagodzić lekkie napięcia emocjonalne/nerwowe. Są to m.in. Kalms, Neospasmina itp. - o konkretne nazwy wystarczy zapytać farmaceutę w aptece. Najpopularniejszymi naturalnymi zioła pomagający łagodzić stany nerwowe są melisa i rumianek. Natomiast pytanie czy w Pana/Pani przypadku warto skonsultować się ze specjalistą i określić jak silne są te stany lękowe i jakie leczenie należy zastosować.