Nerwica ? (drżenie rąk, bezsenność, parcie na stolec)

4 odpowiedzi
Witam, od 2 lat mam problemy zdrowotne, które się nasilaną z czasem. A mianowicie bezsenność spowodowana tylko wtedy, gdy muszę rano wstać o określonej godzinie. Nie mogę wtedy zasnąć, przewracam sie z boku na bok, totalnie odechciewa mi sie snu. Dodam, że kiedy na następny dzień nie mam żadnych zadań, takiego problemu nie ma i spokojnie ide spać. Drugi problem to drżenie rąk, głównie w sytuacjach społecznych takich jak podpisywanie się na poczcie, jedzenie w miejscu publicznym. W domu absolutnie takiego problemu nie mam, jednak gdy następuje sytuacja społeczna, rąk nie da się opanować. Powyższe problemy nasilają się, gdy w bieżący dzień piję kawę, bądź palę papierosy. Kiedyś odstawiając te używki nie miałem tych kłopotów, jednak z czasem nawet ich odstawienie nie poprawia sytuacji tak jakbym chciał. Kolejnym problemem jest parcie na stolec po wyjściu z domu. Kiedyś również tego nie miałem, po załatwieniu się w domu przed wyjściem, mogłem śmiało isć na miasto, jeść cokolwiek i dalej funkcjonować jak normalny człowiek. Aktualnie muszę 2,3 razy załatwiać się w domu, a i tak nie jest to gwarantem normalności, ponieważ kiedy nie ma w pobliżu toalety pojawiają się czarne myśli, które niestety napędzają organizm. Wypróznienia "napędzam" włąsnie kawą i papierosami, i jest to błędna karuzela ponieważ ten problem jak i trzęsienie sie rąk po prostu wymieniają sie w ciągu dnia. Robiłem badania kału, wyniki są dobre, dlatego nie wiem co jest powodem tej przypadłości. Sądzę, że wymienione przeze mnie problemy mogą mieć podłoże nerwowe, dodatkowo wzmacniają sie poprzez wypłukiwanie witamin z organizmu poprzez używki. Proszę o pomoc, chciałbym dowiedzieć się do jakich specjalistów udać się z tymi problemami, myślałem o psychologu/psychiatrze i neurologu. Pozdrawiam
Z opisu wygląda to na zaburzenia nerwicowe. Warto skorzystać z pomocy psychiatry.

Dzień dobry! Pana podejrzenia wydają mi się słuszne, powinien Pan zasięgnąć porady psychiatry.
Wygląda mi to na zaburzenia czynnościowe o typie nerwicy natręctw/ lękowej.
Sugeruję kontakt z psychologiem/ psychoterapeutą.
Pozdrawiam.
Sądzę,że w pierwszej kolejności do psychiatry.
Pozdrawiam Czesław Drozd