Nerwica, depresja, stany lękowe?

3 odpowiedzi
Witam!
Mam problem...pracuje w sklepie firmowym. Od jakiegoś czasu były już w tej chwili pracodawca przychodzi i mnie nęka.Wchodząc do sklepu od progu drzwi na mnie krzyczy i się wyżywa, za innych pracowników, za to że wykonywali swoje obowiązki nienależycie i za jak się później okazało swoje niepowodzenia. Przyczyną jego zachowania jest to że firma przez którą jestem zatrudniona ogłosiła bankructwo...o czym ja jako pracownik sklepu dowiedziałam się ostatnia bo pracodawca specjalnie to przede mną ukrywał żebym czasem sama nie odeszła z pracy bo nie mają nikogo na moje zastępstwo. W tej chwili firmę przejął syndyk a ja dostałam wypowiedzenie które kończy mi się ostatniego lipca bieżącego roku. Były pracodawca do którego należała firma dalej mnie nachodzi i próbuje zastraszyć....krzycząc wręcz, że jego to nie obchodzi że wypowiedzenie kończy mi się ostatniego lipca bo ja MUSZĘ tu pracować jeszcze 3 miesiące z tego względu iż wypowiedzenie na lokal w którym znajduje się sklep tyle właśnie wynosi....atmosfera jest nie do wytrzymania....nerwowo czasami nie daje sobie po prostu rady. Mam stany lękowe, po prostu boję się chodzić do pracy bo nie wiem co mnie w niej spotka. Wchodząc do pracy łzy mi same lecą, cała się trzęsę....mam problem ze snem, nie mogę zasnąć a jak już mi się uda to budzę się zlana zimnym potem i z krzykiem. Mam problem z emocjami, stałam się bardzo nerwowa i strachliwa, sama siebie nie poznaję....mam już różne myśli....zazwyczaj bardzo złe na swój temat....chodzę przybita, zdołowana i nic mnie już nie cieszy, czy to początek nerwicy, depresji? Boję się że przez ten długotrwały stres, lęki i zaburzenia snu długo już tego nie wytrzymam....Jak mogę sobie pomóc aby wytrzymać do końca wypowiedzenia?
Informacje, które Pani podaje są dla mnie nie do końca jasne i zrozumiałe. Jeśli przyczyną złego stanu Pani zdrowia jest nieznośna sytuacja w pracy - lekarz na to nic nie poradzi. Może jednak na jakiś czas zwolnić Panią z pracy. Jeśli będą do tego podstawy. Bez badania lekarskiego nie jestem w stanie doradzać.

Przepraszam, że odpowiadam z opóźnieniem. Jedyne co mogę w tej sytuacji Pani zaproponować to konsultację w mojej przychodni. Nie mogę zdiagnozować ani nerwicy ani depresji bez wcześniejszego badania. Pozdrawiam, Grzegorz Nowak.
Witam.

Z opisu wynika, że Pani bardzo cierpi. Wymienia Pani wiele objawów. Moim zdaniem wskazana jest konsultacja psychiatryczna celem postawienia odpowiedniej diagnozy i wdrożenia właściwego leczenia. Warto porozmawiać osobiście. Zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie