Nerwiaki przykręgosłupowe? Operacja?Radiologia?Rehabilitacja?

3 odpowiedzi
Badanie mri kręg piersiowegow sekw se i fse w obrazach t1,stir i t2 zaleznychw trzech płaszczyznach, przed i po wzmocnieniu kontrastowym.
Przykręgosłupowo po str prawej na wysokości żebra VII widoczna jest masa patologiczna wlk. 35x18mm, ulegająca silnemu niejdnorodnemu wzmocnieniu po CM, wchodząca do prawego otworu międzykręgowego Th7-8. Zmiana ściśle przylega do żebra, powodując jego modelowanie.
Druga podobna zmiana widoczna jest przykręgosłupowo po str prawej na wysokości trzonu Th9, przylega do wyrostka poprzecznego prawego kręgu Th9 oraz tylnej części żebra IX, powodując jego modelowanie. Wymiary zmiany wynoszą 45 x 19mm.
Po lewej str w okolicy otworu międzykręgowego Th 9-10 na tym poziomie widoczna jest podobna zmiana wlk. 13x9mm.
W zakresie lewego otworu międzykregowego Th12-L1 widoczna również zmiana o podobnym charakterze wlk. 16x11mm.
Kyfoza piersiowa zachowana. Trzony o zachowanej wysokości z obszarami tłuszczowej przebudowy degeneracyjnej.
Obniżenie i odwodnienie tarcz międzykręgowych na szczycie kyfozy Th10-11, Th11-12 pozostałe tarcze odwodnione.
Na poziomach Th10-11,Th11-12 widoczne uwypuklenia tarcz międzykręgowych wypuklają się dokanałowo na ok. 2-3mm, wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 12mm.
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych i w stawach poprzeczno-żebrowych.
Rdzeń w odcinku piersiowym bez zmian.
Pytanie. Jestem kobietą, mam 56 lat i kto może i ja mi pomóc?
Dzień dobry,
Mogę Pani pomóc, jednakże muszę przeprowadzić badanie lekarskiego i ocenę obrazów. Zapraszam do siebie na konsultację w sprawie diagnozy i leczenia (Katowice, Chorzów, Łódź). Poradnie wyszczególnione są na moim profilu. Radzę nie czekać.
Pozdrawiam, Krzysztof Zapałowicz

Witam. Wskazana jest wizyta w poradni chorób genetycznych oraz konsultacja neurochirurgiczna, badania krwi. Leczenie z reguły zależy od objawów. Jeżeli są objawy spowodowane uciskiem guzów na otaczające struktury może być wskazane leczenie chirurgiczne. Bez sprecyzowania pozostałych kwestii ciężko mówić o postępowaniu. Pozdrawiam
Dzień dobry , mnogie nerwiaki mogą sugerować neurofibromatozę typu pierwszego - warto zwrócić uwagę na inne zmiany, charakterystyczne dla tego zespołu . co do nerwiaków ( bo opisywane zmiany mogą być nerwiakami - to należy ocenić te zmiany pod kontem ewentualnego leczenia operacyjnego.