Nawykowe zwichnięcie barku oraz powypadkowy uraz drugiego barku

3 odpowiedzi
Wita. Mam nawykowe zwichnięcie barku prawego. Jest to uciążliwe do tego stopnia że nie mogę normalnie funkcjonować( nawet podczas snu gdy rękę wyciągnę w górę to wyskakuje mi bark). Z tego powodu w ostatnim roku 2 razy musiałem korzystać z SORu, raz nastawiano mi bark na śpiąco. Pozostałe kilkanaście razy jakoś udało mi się go wstawić na miejsce. Wiem , że muszę to operować. Druga sprawa- bark lewy. 3 miesiące temu spadłem z metrowej rampy na lewe ramię, boleść dość mocna przy niektórych ustawieniach ręki jest do dziś, także w wyniku niewielkiego obciążenia ręki podniesionej do np.90%. Mam ustalony na styczeń rezonans magnetyczny na ten lewy bark. Pytania: jak, gdzie i na kiedy powinienem się umówić z lekarzem (na operację?) lewego barku? Czy do operacji prawego barku również powinienem wykonać badanie rezonansem magnetycznym?
MRI barku jest potrzebne ażeby przygotować się do rodzaju zabiegu (czyt. jest zwiadem).
Jeżeli wiemy do jakich uszkodzeń doszło -najprawdopodobniej ma Pan uszkodzony obrąbek można ustalić termin zabiegu/
Ażeby ustalić termin zabiegu potrzebuje Pan skierowanie - które uzyska Pan np. od Ortopedy.
Terminy zabiegów ustala się przeważnie w Szpitalu w którym chce się Pan operować na Oddziale Ortopedycznym.
Życzę dużo zdrowia oraz powodzenia. Ireneusz Czerniec

Rezonans jest konieczny przed operacja. Im szybciej bedzie zabieg tym lepiej
Dobry Wieczór,
Na pewno aby ewentualnie kwalifikować Pana do zabiegu operacyjnego musi mieć już Pan wynik badań.
Pozdrawiam.