nawracający katar , gesty tak jak by sznurek wyciągałam z nosa , kaszel i kończy się antybiotykiem

6 odpowiedzi
Witam Pana od 2 lat ( odkąd poszedł do przedszkola a tp jest w wieku 4 lat ) borykamy się u syna z zatkanym nosem , katarem ciagle nawracającym , tak gęstym że wysiągam go z nosa jak by jakiś sznurek owijam go dziesięć razy w chusteczkę jest żółtawy, bardzo gęsty , nigdy nie miał katru na zewnątrz nosa wylewającego się i wodnistego ten katar nawet czasem nie wiemy że ma a dowiadujemy się gdy już jest kaszel i spływa po ściankach i kończy się antybiotykiem ! Miał testy alergiczne robione w wieku 4 lat - nic nie wykazały więc szukaliśmy pomocy u laryngologa najpierw był ciagle leczony na zatoki które kończył się antybiotykami póżniej zmiana laryngologa który się śmiał z zatok i miał endoskopię - nić nie pokazała trzeci migdał w odpowiedniej wielkości co do wieku , przegroda dobra , badanie słychu tempanometria - dobra , dosatał nasonex jeden raz dziennie po jednej aplikacji do noska i rupafin 2,5 ml raz dziennie synek teraz ma 5 lat po stosowaniu go przez prawie 2 miesiące gdy poszedł znów do przedszkola odrazu katar ten sam wizyta u allergologa wymaz z nosa czysto brał actifed , nasonex , rupafin więc testów narazie nie można powtórzyć a w tej chwili zacza się kaszel wizyta u pediatry i mówi że widzi gęsty katar zielony spływający po ściankach gardła dosatał zatogrip juro mamy go stosować proszę o pomoc mucofluid , woda morska , actifed , sinupret itd nic nie pomagają coś puszcza jednynie po fixsin junior zestawie do płukania zatok nie wiemy co dalej z nim robic co mu jest jak mu pomóc co Pan doktor myśli na ten temat ? co może mu być ? z poważaniem Anna
testy z krwi -. ige swoiste na alergię 20 alergenów wziewnych. nie żadne skórne.

Z tego co mówią badający go lekarze to wszystko jest w porządku, łącznie z zatokami obocznymi nosa, prosze o wykonanie tomografii komputerowej zatok
Dzień dobry. Jak wynika z opisu przewlekły nieżyt nosa u Pani syna nie został "zdefiniowany" tj czy jest o podłożu alergicznym , infekcyjnym czy ma może jeszcze inną przyczynę (chociaż jest wiele cech sugerujących tło infekcyjne). W takiej sytuacji wydaje się, że konieczne jest dalsze leczenie laryngologiczne. Prowadzone leczenie (które Pani opisuje) i tak obejmuje obie te ew. przyczyny.
Dzieci przedszkolne często mają infekcje g.dróg oddechowych.Z opisu dziecko ma raczej nawrotowe infekcje, a nie alergię.Czasami uzyskujemy poprawę stosując leczenie immunostymulujące- takie może zlecić pediatra po dokładnym zbadaniu dziecka
Należy zastosować dietę odpowiednią do wieku dziecka.Nie podawać żywności przetworzonej przemysłowo.Zaburza odporność dziecka. Czy 21-dniowe leczenie klimatyczne już wykorzystano?Może być poza sezonem. Dziecku mogą kolejno towarzyszyć po tygodniu różne osoby z rodziny. Klimat zmienia na korzyść odporność dziecka.
Szanowna Pani

Odpowiedź na pytanie o takiej objętości danych przewyższa pojemność okienka na odpowiedź - zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam !

dr ARW ;-)