Mój ojciec od ponad 10 lat leczy się na przerost prostaty. Ma 74 lata. W ciągu tych lat przeszedł wiele zabiegów podcięcia przerośniętej prostaty. Miał też szereg powikłań związanych z permanentnym odrastaniem prostaty tzn. zwężenie cewki moczowej, liczne zakażenia bakteryjne, zapalenie jąder. W efekcie 2-3 razy w roku ląduje na szpitalnym łóżku. Ponieważ jest już starszym człowiekiem zastanawiamy się co dalej? Jak długo można leczyć człowieka na tę samą chorobę. Chodzi tu nie tylko o koszty leczenia, które finansuje NFZ, ale z naszego punktu widzenia o dyskomfort życia z jakim boryka się ojciec, jak i my domownicy. Czy Pan w całej swojej karierze zawodowej spotkał się z takim przypadkiem. Lekarz który go leczy twierdzi, że to jego drugi przypadek z jakim się zetknął. Nie jest to rak według wyników PSA. A, ponieważ nie jest to choroba nowotworowa to podobno nie można usunąć prostaty na NFZ (tak twierdzi lekarz prowadzący). Ojciec cierpi, a NFZ nawet nie refunduje kosztu pampersów. Bardzo proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie.
Dzień dobry, sugeruję kontakt z najbliższą uniwersytecką kliniką urologii, w takich placówkach najwyższej referencyjności powinni spropstać takiemu wyzwaniu. Pozdrawiam

Specjaliści w zakresie leczenia: przerost prostaty

Piotr Kryst

Piotr Kryst

Urolog

Warszawa

Artur Wojciechowski

Artur Wojciechowski

Radiolog

Warszawa

Konrad Jamiołkowski

Konrad Jamiołkowski

Urolog, Chirurg

Warszawa

Paweł Iberszer

Paweł Iberszer

Urolog, Chirurg

Lublin

Jerzy Michajłowski

Jerzy Michajłowski

Urolog

Gdańsk

Adam Kruczek

Adam Kruczek

Urolog

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 6 pytań dotyczących usługi: przerost prostaty

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.