Nawracająca grzybica pochwy
Witam, mam nawracającą od prawie 2 lat grzybicę pochwy. Były robione badania na posiew (candida albicans), nie mam cukrzycy, ograniczam cukier i węglowodany w diecie (głównie właśnie przez grzybicę), siedzę w pracy przy biurku, ale minimum 4 razy w tygodniu ćwiczę intensywne treningi. Mój partner nie jest nosicielem w żaden sposób. Teraz objawów nie miałam od jakiś 3 miesięcy, myślałam, że to już koniec, ale jednak nie...wystąpił świąd, pieczenie i białe upławy. Co mam robić w sytuacji, kiedy nic nie pomaga i nie da się tej choroby wyleczyć do końca? Pozdrawiam.
3 odpowiedzi
Witam.Leczenie nawrotowej grzybicy nie jest łatwe i nigdy nie zagwarantuje braku nawrotu. Leczenie jest dobrane do danej pacjentki. Ważne jest też stosowanie probiotyków profilaktycznie pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Trzeba sobie uświadomić że najczęściej to "nasze własne " drożdże są przyczyną dolegliwości ... Kolonizują cały nasz organizm . Trzeba by się zastanowić dlaczego tylko pochwa jest nieodporna i choruje . Czasem jest to objawem innych chorób uogólnionych . Czasem wystarcza zakwaszenie pochwy by pozbyć się objawów .Temat raczej na doktorat ...Pozdrowienia !
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.



