Nastolatka

1 odpowiedzi
Panie doktorze czytam same dobre opinie na Pana temat, a wiem jak ciężko trafić na dobrego lekarza, bo sama się lecze. No, ale nie mnie. Mam siostrę lat 13, namówilam mamę na zrobienie glukozy i insuliny na czczo i wyszła spora insulinooporność, siostra nie chudnie mimo diety, tsh też jest w górnej granicy normy. Wg lekarza, który ją prowadził jest ok, a metforminą dzieci się nie leczy. Czy przyjąłby Pan także moją siostrę na wizytę?
Dzień dobry,
Jeśli sprawa jest aktualna, niech Pani siostra z rodzicami zgłosi się na wizytę. Proszę zabrać ze sobą wszystkie wyniki. Dobrze byłoby dorobić jeszcze FT4 i FT3 oraz antyTPO i aTG oraz profil lipidowy. Jeśli Pani siostra miała wykonywane jeszcze jakieś badania/była hospitalizowana - proszę na wizytę zabrać resztę dokumentacji. Rejestracja na wizytę odbywa się za pośrednictwem innego portal - Halodoktorze, tam znajduję się kalendarz, gdzie można dokonać rejestracji. Co do metforminy, to Amerykanie w razie uzasadnionych wskazań podają ją nawet 8-letnim dziewczynkom.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych