Narośl na jądrze.

4 odpowiedzi
Jakiś czas temu wyczułem przy lewym jądrze jakby „narośl”, miękką tkankę kojarzy mi się z pozwijanymi żyłami, zbitymi w „kulkę” są miękkie. Wyczułem je nad jądrem i pod nim. Wcześniej nic nie dostrzegałem. Dopiero od jakiegoś tygodnia może dwóch wiem o nich, ponieważ zacząłem odczuwać dyskomfort tzn. lewe jądro jest niżej i jakby ociera się o bieliznę i spodnie. Poza tym nie jest powiększone, nie boli. Nie mam problemu z erekcją czy wytryskiem. Jestem ojcem 4-latki. Nie czuję też, żeby moszna miała podwyższoną temperaturę. Nie wyczułem też konkretnych „guzków”, twardych, kulistych etc. Cóż to może być i co mogę zrobić? Podejrzewam żylaki. Jedyny dyskomfort jaki odczuwam to ten z jakby „obcieraniem jądra” i to nie zawsze, głównie w roboczych ciuchach zaznaczam, że odczuwam to od maks. 2 tygodni.
Faktycznie, wg Pana opisu są to prawdopodobnie żylaki powrózka nasiennego. W celu dokladnego postawienia diagnozy konieczne USG moszny Doppler. Serdecznie zapraszam. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Z tego co Pan opisuje to najprawdopodobniej są żylaki lewego powrózka nasiennego. Jeżeli są duże to jest to wskazanie do leczenia operacyjnego. Ocenić to może urolog po zbadaniu.
Bez badania mogę tylko przypuszczać że to są Zylaki powrózka nasiennego.Jak dalej postepować -dopiero po badaniu z USG nerek.
Witam, opisu Pana dolegliwości jest wielce prawdopodobne zzzePozdrawiammogą to być żylaki powtórka nasiennego ale zalecalbym wykonanie usg moszny jako diagnostyki.