narośl kolo odbytu

3 odpowiedzi
Witam w okolicy odbytu wyrosla niewielka skórka ktora nieboli,niekrwawi,nieprzeszkadza.
Zastanawiam sie co to jest
Witam! Może to być zwykły fałd skórny lub brodawka ale też może być początkiem poważniejszej zmiany. Jeśli to wyrosło nagle konieczna jest wizyta u lekarza. Pozdrawiam

Jest to prawdopodobnie przerośnięty fałd skórny okolicy odbytu tzw. "naddatek anodermy". Nie ma on konsekwencji zdrowotnych, chyba, że przeszkadza, powoduje podrażnienia, stany zapalne skóry. Aby to ostatecznie wyjaśnić, najlepiej udać się do Poradni Proktologicznej i zapewne konieczne będzie badanie wewnętrzne - anoskopia lub rektoskopia. Pozdrawiam, Janusz Orzechowski
"skórka" to bardzo szerokie pojęcie, pod nim może kryć się kilka problemów. Prawidłowa diagnozę będzie można postawić po badaniu proktologicznym.