Narośl, guzek na ręce okolice przedramienia

23 odpowiedzi
Witam,
Mam 22 lata i od kilku dni mam narośl podskórną, przy dotyku trochę boli, obrzęku żadnego nie ma.
Co to może być i gdzie powinnam się udać ?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Proponuję rozpocząć od dermatologa; po wykluczeniu zmian śródskórnych z pewnością będzie Pani pokierowana dalej (neurolog?, ortopeda?)

Witam, trudno powiedzieć bez oceny fizykalnej. Konieczna jest wizyta u lekarza - najlepiej chirurg, dermatolog - lub choćby lekarz POZ który oceni co to może być za zmiana i ewentualnie pokieruje do leczenia dermatologicznego lub do wycięcia. Pozdrawiam.
Witam, najlepiej zrobić usg i z wynikiem udać się do chirurga.
Witam,
to może być na przykład torbiel galaretowata czyli tzw ganglion.
Zapraszam na konsulatację.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Zapraszam na konsultację. W razie potrzeby w trakcie konsultacji wykonuję badanie USG podskórnych guzków. Dr n.med. Joanna Jędrys chirurgplastyczny-krakow.pl
Aby zdiagnozować problem proszę zgłosić się do chirurga. Pozdrawiam
konsultacja w gabinecie chirurgicznym
Witam,
Należy pokazać zmianę chirurgowi.
Pozdrawiam M.Garbień
proszę udać się do chirurga
Dzień dobry,
Proszę iść do Por. Chirurgicznej -może to być wiele rzeczy jesli pojawił się kilka dni temu najprawdopodobniej to jakiś stan zapalny lub torbiel łojowa-kaszak

Dr med. Grzegorz Szczęśniak
Proponuje skontaktować sie z chirurgiem ogólnym.
Do chirurga ogólnego lub chirurga onkologa wykonujących badanie USG.
Dzień dobry,
bez zbadania Pani nie można pomóc. Proponuję udać się do chirurga lub lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.
Witam, czy problem nadal istnieje? Proponuje wizyte u dermatologa lub chirurga, nalezaloby oberzec zmiane i zastanowic sie nad postepowaniem. Pozdrawiam
Witam, to może być tłuszczak lub włókniak. Wskazana wizyta u chirurga. Pozdrawiam
Witam. Najpierw proszę wykonać USG. Wtedy coś więcej będzie wiadomo.
Z dużym prawdopodobieństwem jest to kaszak,rodzaj torbieli pochodzącej od zaczopowanego mieszka włosowego.Do ambulatoryjnego usunięcia w Poradni Chirurgicznej
histo-pato na wszelki wypadek.Pozdrawiam.
Dzień dobry. Krótkotrwały przebieg i bolesność palpacyjna przemawiają za zapalnym chrakterem zmiany. Prosze udać się do dermatologa.
Dzień dobry,
Czy narośl powstała po jakimś uderzeniu?
Trudno jest postawić diagnozę na podstawie samego opisu. Najlepiej zgłosić się do chirurga, który oceni czy nie trzeba wykonać np. USG
Witam zapraszam na konsultację. Ocenię klinicznie, ocenimy zmianę w USG - poradnia Artvein w Gdańsku. pozdrawiam Dr n med Daniel Maliszewski
W pierwszej kolejnosci dermatolog, jesli to jest narośl - to powinna być na skórze ??? - a jeśli to jest podskórne - to ortopeda, może wcześniej wykonać uSG - może to tzw Ganglion??? Pozdrawiam
Dzień dobry.

Bez obejrzenia Pani nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie o charakter zmiany. Może to być tłuszczak, włókniak, torbiel naskórkowa... ale oczywiście lista potencjalnych rozpoznań jest dłuższa.

Myślę, że najlepszym kierunkiem byłoby zgłoszenie się do chirurga onkologa lub ewentualnie chirurga ogólnego. Może on zlecić dodatkowe badania (np. USG), ale prawdopodobnie zaproponuje wycięcie niewielkiej zmiany z badaniem histopatologicznym usuniętego preparatu.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Do chirurga.
Pozdrawiam.
MBieniasz