Napięcia dna miednicy i odbytu

5 odpowiedzi
Witam,
praktycznie ciągle mam uczucie,napięcia, rozpierania piłki w odbycie, kłucie i jakby parcia na stolec, choć nie muszę. Najgorzej jest przez i po okresie.Rzadko chwilowy świąd.Plus niekiedy bóle krzyża i chyba kości ogonowej.Wypróżniam się normalnie 1-3 dziennie. Chwilę po załatwieniu jest ok potem to uczucie narasta. Jest uciążliwe. Mam hipermobilność stawów i napięte mieśnie miednicy. Jak pozbyć się tego dyskomfortu, jaka przyczyna skurcz mięśni,nerwy? Prawdopodobnie to jakieś czynnościowe zaburzenia. Było podejrzenie IBS, ale nie mam biegunek,wzdęć itp czy ból brzucham dokucza mi sam odbyt. Jestem coraz bardziej załamana. Kolonoskopia, test WTO nic nie wykazały.Zaburzenia mikroflory jelitowej w kale, ale internistka doradziła probiotyk. Czy terapia manualna i biofeedback może pomóc?, Jakie badania? Czy może być skuteczna toksyna botulinowa, żeby porazić mięśnie i nie odczuwać tych dolegliwości? Proszę o pomoc
Witam Serdecznie, przepraszam, że wcześniej nie odpisywalem. Jeśli po tylu badaniach dalej nie wiadomo co sie dzieję to wydaje mi się że można spróbować terapii manualnych i technik wisceralnych. Pracuję z podobnymi przypadkami i efekty są różne. Jeśli będzie Pani chciała spróbować terapii manualnej to zapraszam.
Pozdrawiam Łukasz Kłos

Witam, rozumiem, że jest to dla Pani problem dokuczliwy. Powodów może być dużo. Bez diagnostyki dokładniejszej w gabinecie fizjoterapeutycznym ciężko coś doradzić. Trzeba zbadać jakie jest napięcie mięśniowe i przeprowadzić testy diagnostyczne by móc wykluczyć przyczyny natury nerwowo- mięśniowej. Zapraszam na umówienie się do gabinetu. Pozdrawiam mgr Dominika Woźniak FizjoStrefa
dzień dobry na początek myśle, że terapia manualna a szczególnie terapia powięziowa powinna pomóc. problemy mogą wynikać z zaburzeń gastrycznych ale też z samego kręgosłupa lub stawów krzyżowo - biodrowch. Zapraszam na badanie może uda się pomóc
Dysfunkcje w okolicy miednicy są często przyczyną znacznego obniżenia jakości życia. Opisywane przez Panią objawy nie pasują do standardowych zaburzeń związanych ze stawami i mięśniami tej okolicy. Moim zdaniem jest MAŁE prawdopodobieństwo, że Pani problemy są związane tylko z narządem ruchu. Co jednak można wykluczyć jedynie przez szczegółowy wywiad i badanie testami prowokacji i łagodzenia w obrębie stawów miednicy. Takie badanie może wykonać fizjoterapeuta. Może też Pani pomyśleć o wizycie u osteopaty, który może zbadać mechaniczne relacje między narządami wewnętrznymi.
Pozdrawiam
Witam,
Należy zbadać tzw kolumny ciśnień, ktore mogą powodować zwiększone napięcie dna miednicy. Jeśli problem jest funkcjonalny to rozwiazanie powinno byc na wyciagnięcie Reki. Pytasz o porażenie miesni- a jeśli to usposledz Ci kontrole nad trzymaniem kału? Spróbuj najpierw leczenia manualnego osteopatycznego
Pozdrawiam
K.