Nagły wzrost TSH po ciągłym spadku

1 odpowiedzi
30.11.2015 konsultowałam z Panem wysokie TSH (staram się o dziecko). TSH spadało, a kilka dni temu miałam poziom znacznie podskoczył. Poniżej wyszczególnienie poszczególnych kontroli:

Biorę Euthyrox (aktualnie dawka 50 - dwie tabletki po 25).
09.11.2015 robiłam anty-TPO - 33,43.
Z czego może wynikać taki wzrost? Nie jestem senna, mam energię, jedynie włosy bardziej mi wypadają.
Sugeruje Pan konsultację u siebie i może zwiększenie dawki? Nie chcę czekać kolejne pół roku, aż TSH znowu spadnie do odpowiedniego poziomu do prób zajścia w ciążę. Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Niedoczynność tarczycy często ma charakter postępujący (objawia się to wzrostem TSH), co wymaga stosowania wyższych dawek hormonu tarczycy. W związku z planowaną ciążą TSH nie powinno przekraczać 2,5, a optymalny wynik powinien oscylować ok. 1. Wymaga Pani zwiększenia dawki hormonu tarczycy.