Nagła utrata wagi

3 odpowiedzi
Witam. Mam 26 lat. Zmagam się od kilku miesięcy z niedowagą. Moja waga to 51 kg przy wzroście 165 cm. Mam wrażenie, że cały czas jestem nienajedzony pomimo tego, że mam bardzo słaby apetyt. Schudłem także 25 kg w przeciągu kilku miesięcy bez diety i ćwiczeń, ponieważ mój apetyt strasznie osłabł. Jestem ciągle przemęczony i osłabiony. Mam problemy z koncentracją co wcześniej się nie zdarzało. Szwankuje mi wzrok, włosy są strasznie słabe i łamliwe. Wyniki, które robiłem kilka miesięcy temu były w normie. Proszę o jakąś poradę.
Bardzo proszę powtórzyć wyniki, przebadać tarczycę pod kierunkiem chorób autoimmunoligicznych lub nadczynności, sprawdzić kortyzol. Zachęcam do zrobienia USG jamy brzusznej oraz konsultacji lekarskiej a także z dietetykiem, który może pomoc w doborze właściwego jadłospisu.

Witam. Przyczyną objawów może by z żeby
Rzona praca tarczycy, niedokrwistość, cukrzyca lub po prostu przemęczenie i stres. Warto sprawdzić funkcję tarczycy wykonując badanie TSH I fT4. Koniecznie należy zbadać poziom glukozy na czczo, wykonać morfologie, badanie ogólne moczu oraz poziom żelaza i witaminy D. Wyniki należy skonsultować z lekarzem.
Witam,
Zdecydowanie najpierw należy zrobić lub powtórzyć wszystkie badania: glukozy we krwi na czczo, insuliny, morfologii, TSH, fT4, a także wykonać badania w kierunku obecności pasożytów. Jeśli badania nie wykażą żadnych patologii należy przeprowadzić analizę Pana sposobu żywienia i ocenić czy na pewno pokrywa Pan zapotrzebowanie na energie i składniki odżywcze. W dalszej kolejności, w razie takiej potrzeby, można rozpocząć leczenie dietetyczne.
Pozdrawiam,
Karolina