Nadzieja, pomoc

4 odpowiedzi
Dzień dobry
w 2004r miałam cięcie cesarskie - położenie miednicowe. W 2015r w sierpniu było poronienie 11/6 tyg ciąża obumarła . Wyłyżeczkowanie jamy macicy. W 20016 r w lutym ciąża jajowodowa lewostronna.Laparoskopia. Wycięcie jajowodu lewego. Utrata krwi 2000ml. Z powodu niedokrwistości przetoczono 2jKKCz. Niedoczynność tarczycy- pod kontrolą endokrynologa. Zwracam się z ogromną prośbą o ukierunkowanie dalszego leczenia. Jakie muszę wykonać badania aby móc w przyszłości niedalekiej cieszyć sie zdrową ciążą. Z góry bardzo dziękuję za poświęcony mi czas. Dodam że nie jestem już taka młoda 35+.
Witam
Szanowna Pani, pytanie jest bardzo obszerne i jak Pani podejrzewa nie da się odpowiedzieć w jednym komentarzu, by znaleźć receptę na posiadanie kolejnego potomstwa. Konieczna jest bardzo wnikliwa analiza wywiadu, badania ginekologicznego i badania USG.
Z wyrazami szacunku
dr Dawid Serafin
Rejestracja wizyt on-line na stronie: www serafinclinic pl

W takiej sytuacji proszę zgłosić się do ginekologa na konsultację. Tylko wtedy można ocenić Pani problem.
Witam,
Sytuacja wygląda następująco : w Pani przypadku czynnikiem, który może ograniczać płodność jest wiek, także brak jednego jajowodu może sprawić że trzeba będzie dłużej starać się o ciążę ale oczywiście jeden drożny jajowód do zajścia w ciążę w zupełności wystarczy. Proponowałbym starania o ciążę jak najszybciej a po 6 miesiącach braku ciąży wymagana by była już diagnostyka w kierunku ew. problemów. Sądząc po tym że była już Pani w trzech ciążach Pani sytuacja hormonalna jest dobra i nie powinno być problemu z poczęciem.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
proszę o kontakt osobisty także telefoniczny. pzdr a