Nadżerka a założenie wkladki

6 odpowiedzi
Witam .
Czy nadżerka jest przeciwwskazaniem do założenia wkładki ? Byłam leczona lekami takimi jak macmirror ,nystatyna vp,,sanprobi femi i furaginum , czasami pieczenie jeszcze sie pojawia Jeśli nie ma przeciwwskazania to jaka wkładka byłaby odpowiednia dla nieródki i osoby z padaczką ?
"Nadżerka" w większości nie jest chorobową zmianą. Celem jej oceny zalecałbym kolposkopię.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Taka która posiada rejetrację do stosowania u nieródek np. Yaydesse
Problem jest złożony i nie do pisania o nim na forum. Krótko, nadżerka to pewnie nie nadżerka, pisałem o tym wcześniej, liczne zapalenia to źle wróży gdy założy Pani ktoś wkładkę, a padaczka w istocie jest problemem i tu najlepszy jest implant. Nie zapominajmy jednak o hpv czyli o prewencji raka szyjki macicy. Codziennie na tę chorobę umiera 5 Polek.
Jaki z tego wniosek? Ciąg dalszy rozmowy w gabinecie.
Każda wkładka może być stosowana, a nadżerka powninna być wyleczona.
Pewnie ma pani ektopię gruczołową, którą większość ginekologów nazywa nieprawidłowo nadżerką. Nadżerka to ubytek błony śluzowej z odsłonięciem podścieliska - występuje w raku szyjki i urazie mechanicznym. Dla nieródki z padaczką wkładka miedziana czy posrebrzana typu SHORT. Można też wkładkę hormonalną Jaydess ( hormon nie wchłania się do krwi więc nie koliduje z padaczką. )
Szanowna Pani.
Jeżeli wynik cytologii i kolposkopii jest prawidłowy można zakładać wkładkę.
Padaczka i nierództwo nie są przeciwwskazaniami.
Pozdrawiam. Kaszowicz.