Nadżerka a brak przyjemności z seksu

7 odpowiedzi
Witam.
Mam 19 lat i ostatnio dowiedziałam się ,że mam nadżerkę . Mój pierwszy raz był 1 lutego i do dnia dzisiejszego seks sprawia mi ból , gdy mój chłopak wchodzi we mnie czuję szczypanie nie do wytrzymania , nie czuje przyjemności z seksu. Mój lekarz ginekolog powiedział ,że nie trzeba usuwać nadżerki ponieważ jestem nieródką i jedynie zostanie pod obserwacją. Czy przez nadżerkę seks sprawia mi ból ? dostałam tabletki przeciwzapalne stosowałam leki ok.2 tyg i nic nie pomaga ! Czy lepiej byłoby gdybym usunęła nadżerkę ?
"Nadżerka" nie jest zmianą chorobową. Niepotrzebnie lekarz w ogóle o tym wspomniał wywołując niepokój. Nie wymaga żadnego postępowania. Ból ma inna przyczynę. Pozdrawiam.

U Pani, młodej kobiety nie jest to nadżerka lecz prawidłowa strefa gruczołowa wokół ujścia kanału szyjki macicy i nie jest ona przyczyną niepowodzeń seksualnych.
Nadzerka nie ma żadnego znaczenia
tzw nadżerka a właściwie ektopia jest elementem fizjologii szyjki macicy. Są tylko 2 wskazania do jej usunięcia : krwawienia kontaktowe i nawracające , oporne na leczenie stany zapalne.
Nadżerka bez związku z bolesnością przy współżyciu.
tzw nadżerka / nieprawidłowe określenie w świetle obecnego podziału zmian szyjki macicy to ektopia gruczołowa / wiele nazw razem współistnieje/. Posiada ją każdy noworodek płci żeńskiej - wiec można założyć, że to norma. pzdr artur mazur kalisz
Prawdopodobnie nie należy usuwać nadżerki, ale wszystko zależy od obrazu klinicznego i ewentualnego wyniku wymazu.