Nadwichnięcie (i nie wielki kręgozmyk) trzonu C2 do C3 - trzon C2 jest przemieczony o 2,4mm ku przod

1 odpowiedzi
Nadwichnięcie (i nie wielki kręgozmyk) trzonu C2 do C3 - trzon C2 jest przemieczony o 2,4mm ku przodowi względem trzonu C3. Przepuklina krążka C2-C3 uciska worek oponowy i pośrednio modeluje rdzeń, silniej po stronie lewej. Wypuklina krążka C3-C4 modeluje worek oponowy, silniej po stronie lewej. Wypuklina krążka C4-C5 częściowo zwęża zachyłek nerwu po stronie prawej, Wypukliny krążków C5-C6 i C6-C7 nieznacznie modelują przednią powierzchnię worka oponowego. Odwodnienie krążka C2-C3. Uwodnienie pozostałych krążków zachowane. Przestrzenie międzykręgowe prawidłowej wysokości. Uszkodzenie przednio-górnej krawędzi trzonu C3. Obraz sugeruje etiologię urazową.

Co oznacza wynik badania ?
Opis radiologa sugeruje przebyty uraz odcinka szyjnego kręgosłupa w kombinacji ze zmianami zwyrodnieniowymi krążków szyjnych. Czy będzie to wymagało leczenia na podstawie opisu powiedzieć ciężko. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna z wynikami badań obrazowych, obecnego rezonansu oraz wszystkich poprzednio wykonywanych badań. Pozdrawiam. J.K.