Nadpotliwość

6 odpowiedzi
Witam. Odkąd pamiętam strasznie pociły mi się pachy, nie pomagają żadne antyperspiranty, ale nie w tym problem. Ponad pół roku temu zacząłem dużo intensywniej się pocić (mówię tu o zwyczajnych sytuacjach, przy aktywności fizycznej jestem mokry od stóp do głów), szczególnie stopy, zgięcia pod kolanami, pachwiny; z samych pach przy wyższej temperaturze dosłownie cieknie. Największy problem stanowią pośladki ... z dnia na dzień zacząłem pocić się między i pod pośladkami. Cały czas mam przez to wilgotną bieliznę, latem po pół godziny siedzenia mam dosłownie mokrą plamę na spodniach. Nie muszę tłumaczyć jakie problemy to stwarza, nie da się w ten sposób żyć. Dodam, że w momencie pojawienia się problemu nie byłem absolutnie narażony na jakikolwiek stres, nie jestem otyły, nie mam problemów z psychiką. Nie jest to także spowodowane nieodpowiednią higieną, dietą ani noszeniem sztucznych ubrań. W moim życiu nie ma żadnych zmiennych z okresu sprzed wystąpienia objawów. Robiłem badania na hormony tarczycy, cukrzycę - wszystko w normie, według mnie przyczyna jest idiopatyczna. Pytanie do Państwa: Jakie miejscowe środki mogę bezpiecznie spróbować zastosować w okolicach odbytu i czy mogę od dermatologa oczekiwać leczenia farmakologicznego? Czy instnieją skuteczne substancje?(Czytałem np. o Bellapanie) Problem jest dla mnie bardzo poważny, stawką jest moje zdrowie psychiczne i społeczne, żadne ewentualne skutki uboczne leczenia nie przeważyłyby nad rozwiązaniem go. Nie stać mnie na zabiegi z toksyną botulinową. Dziękuję za przeczytanie tak długiego tekstu i pozdrawiam
Nie podał Pan swojego wieku?Jakaś przyczyna musi być Trzeba przeanalizować sposób życia wydarzenia.Może Pan spróbować pić herbatę z szałwii.używać mydła dezodorującego

Leczenie toksyna botulinową nie dałoby rezultatu; 1. nie da się tej metody zastosowac na całe ciało, tylko np. na dłonie 2. zabieg daje efekty przez ok 9 miesięcy. Można stosować bellapan aczkolwiek jest to dość niewygodne (wysychają np, też śluzówki). Dobre efekty uzyskuje się przy leczeniu ditropanem, ale jest to leczenie out of label. Polecam artykuł Oxybutynin fot the Treatment of primary hyperhydrosis.
Witam,
Miejscowo zalecałabym zastosowanie antyperspirantu np: Rillo w Roll-onie
oraz kąpiele np: w korze dębowej która działa ściągająco. Proponowałabym dodatkowo udać się na konsultację neurologiczną w celu dobrania ewentualnego leczenia farmakologicznego.
Czy lubi Pan pływać w wodzie morskiej? :)
Pozdrawiam
Witam. Bellapan nie ma rejestracji do stosowania w nadmiernej potliwości. Można próbować leczyć nim nadpotliwość, ale jest to lek obarczony różnymi możliwymi objawami ubocznymi, szczególnie u młodych ludzi. Poza tym pozostają różne preparaty zewnętrzne i toksyna Botulinowa o której Pan wie.Konieczne jest dokładne poszukanie przyczyny. Pozdrawiam
Prosze uzupełnić badania-morfologia, rozmaz, OB, CRP
Tarczyca- nie tylko TSH ale fT3, fT4, Anty TPO,
glukoza na czczo i 2 godz po posiłku oraz poziom insuliny
badania hormonów płciowych-dla mężczyzny; testosteron i DHEA. Z wynikami zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska dermatolog
Nadpotliwość to bardzo skomplikowany problem, a u jego podłoża leżą przyczyny neurowegetatywne.Myślę, że preparaty stosowane pod pachy można też stosować w okolicy m-pośladkowej, uważając na śluzówkę odbytnicy.Czasami dB efekty w leczeniu przynosi Bellergot, ale ma on kilka obj.ubocznych i nie można po nim prowadzić samochodu