nadpobudliwość psychoruchowa

4 odpowiedzi
Witam,
mam 6 letniego syna. Od urodzenia jest dzieckiem bardzo nerwowym i bardzo źle sypia.
W zasadzie odkąd zaczął chodzić cały czas jest w ruchu. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Dużo chodzi na palcach i ciągle coś obraca w dłoniach. Zaczął mówić w wieku 4 lat. Miał wykonaną diagnozę autyzmu. Nie potwierdziła się. Uczęszcza na zajęcia SI ale niestety nie wiele to pomaga.Wykonałam również 4 badania EEG-wszystkie wykonane w szpitalu-są zmiany napadowe ale to nie padaczka. Lekarze twierdzą, że nic mu niej jest a on nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Nie ma kolegów w przedszkolu, dzieci nie chcą się z nim bawić przez co cały czas manipuluje przedmiotami bo to jest jego jedyna zabawa. Na spacerach ucieka, przez co wychodzimy tylko do miejsc, gdzie jest w miarę bezpiecznie. Proszę o informację co jeszcze mogę zrobić i gdzie ewentualnie mogłaby się udać. Cały czas wierzę, że mogę mu pomóc pomimo jego uporu, ataków agresji i złości jakie miewa każdego dnia.
pozdrawiam
mama
zachęcam do pogłebienia diagnozy -z podstawowych bad napewno warto wykonac badanie hormonów tarczycy ,konieczne jest wykonanie pełnej diagnozy psychologicznenej-moze pani sie zwrócic jako opiekun do Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej z prośbą o opinie nie potrzeba specjalnego skierowania.jesli zostanie podtrzymane podejrzenie zespołu nadpbudliwosci psychoruchowej wtedy zgłosic sie do lekarza psychiatry dziecięco młodzieżowego.

Nie jestem psychiatrą dzieci i młodzieży. Proponuje zgłosić się do psychiatry dzieci i młodzieży lub/i psychologa specjalizującego się w zaburzeniach dziecięcych. Jeśli mieszka Pani/n w okolicach Bielska - Białej to polecam PsychoMedical.
Opisywane objawy mogą wskazywać na nadpobudliwość ruchową lub zespół Aspergera. Psychiatra dzieci i młodzieży po zbadaniu chłopca i zebraniu szczególowego wywiadu z Panią postawi diagnozę oraz zaleci odpowiednią terapię. Pozdrawiam
Dzień dobry
syn powinien być objęty terapią behawioralną oraz byc pod stałą opieką psychiatry dziecięcego.
Z poważaniem
M.Skarbek