Nadmiernie Czerwona Cera

4 odpowiedzi
Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem, ale co mi tam.
Posiadam nadmiernie czerwoną cerę, oczywiście człowiek sytuacji wstydliwej itp. robi się czerwony, ale ja mam cały czas czerwoną skórę na twarzy. Z dawnych lat czegoś takiego nie miałem, pojawiło się w wieku około 15 lat. Jeśli to jakaś choroba skóry chciałbym to wiedzieć, jeśli nie, to pragnę dokładnie znać metody dbania o moją cerę, aby choć trochę zmniejszyć ten żar który pali moją twarz. Jeśli jest Pani w stanie mi pomóc, proszę o odpowiedź, a niezwłocznie zapiszę się na wizytę. Pozdrawiam.
jest to napadowy rumień wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów laserowych

Dzień Dobry,
zapraszam Pana na konsultację,aby postawić diagnozę i zaproponować formę leczenia.
Pozdrawiam
Najczęściej przyczyną jest cera naczynkowa, rzeczywiście wymagająca odpowiedniej pielęgnacji i profilaktyki Cera naczyniowa charakteryzuje się dużą wrażliwością na czynniki atmosferyczne i zmiany temperatury. Objawia się podrażnieniem, zaczerwieniem skóry oraz widocznymi pod skórą czerwonymi niteczkami (popękanymi naczynkami krwionośnymi).

Podstawą pielęgnacji cery ze skłonnością do pękania naczynek krwionośnych jest ich wzmacnianie zarówno od środka jak i od wewnątrz.

Najlepiej jest stosować całą serie kosmetyków do twarzy, tj. do demakijażu, oczyszczania, tonizowania i nawilżania przeznaczona dla tego typu skóry. Często problem cery naczyniowej wiąże się także z jej nadwrażliwością. To właśnie wtedy szczególnie ważna jest ochrona skóry przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, zarówno ciepłem jak i zimnem.

Kosmetyki do cery naczynkowej zawierają składniki obkurczające naczynia krwionośne i często również rozjaśniające. Do składników obkurczających należą wyciągi z arniki (dlatego polecana jest osobom borykającym się z problemem podkrążonych oczu), miłorzębu japońskiego, kasztanowca i oczaru wirgilijskiego. Absolutnie zabronione są kosmetyki zawierające kwasy owocowe i retinol, gdyż działają podrażniająco na skórę i mogą powodować dodatkowe zaczerwienienia.

Dzięki zabiegom takim jak elektrokoagulacja czy laserowe zamykanie naczynek można pozbyć się widocznych pajączków czy rumieńców.
W pielęgnacji cery naczynkowej należy unikać:
• Mydeł i silnych detergentów
• Mechanicznych peelingów i energicznego mechanicznego drażnienia skóry, np. przy zmywaniu makijażu
• Masek rozgrzewających, zabiegów z wapozonem
• Gorących kąpieli.
Myć twarz należy letnią wodą. Do mycia zamiast mydeł powinno się stosować delikatne syndety (np. mydło Dove). Do zmywania makijażu wskazane jest stosowanie mleczek hipoalergicznych na bazie wyciągów roślinnych (arnika, miłorząb japoński, oczar wirginijski, lukrecja, olejek różany).
Bardzo ważna jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Należy używać kosmetyków ochronnych zawierających filtry fizyczne (tlenek cynku, tlenek tytanu).
W zimie należy stosować ochronne kremy zimowe (np. z serii dla dzieci).
Wszystkie środki do pielęgnacji powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.
Doustnie można stosować środki uszczelniające i wzmacniające śródbłonki naczyń-ponieważ podobne środki mogą być zalecone przez lekarza flebologa, polecałabym na razie popijanie soków z grejpfruta, cytryny, herbatki z dziurawca.

Równie ważna co pielęgnacja, jest odpowiednia dieta. Nie ma nic lepszego na wzmocnienie naczyń krwionośnych niż witamina C. Jej źródłem są przede wszystkim cytrusy i papryka. Gorące jedzenie i bardzo ostre potrawy mogą pogarszać stan cery.
Z typowych leków stosuje się np. Mirvaso.
Witam, zapraszam na wizytę, chętnie pomogę w leczeniu Pana dolegliwości