Nadmierne owłosienie

7 odpowiedzi
Witam, odkąd pamiętam miałam problem z owłosieniem na twarzy. Włoski były jaśniutkie, ale były. W ostatnich dwóch latach niestety sporo przytyłam i włoski stały się ciemne i twarde, jest ich niestety coraz więcej na twarzy. Także podwoiła się ich ilość w miejscach intymnych, na udach, zaczęły się pojawiać pojedyncze ciemne włoski na piersiach.. wykonałam badania tarczycowe rozszerzone, obecnie czekam na wyniki. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za 2 tyg. Moje pytanie , czy jeśli wyjdą jakieś problemy z tarczycą, czy hormonami, to depilacja laserowa na owłosienie jest w stanie pomóc ? Powiem szczerze, że jestem po prostu załamana... Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie !
Jak najbardziej depilacja laserowa powinna zniwelować problem , należy tylko wybrać odpowiedni laser do depilacji.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

W pierwszej kolejności należy rozpocząć leczenie u endokrynologa,w tym momencie depilacja laserowa nie przyniosłaby efektu.
Laser niszczy mieszek włosowy więc włosy nie będą odrastać.
Ale ważna jest również równowaga hormonalna by nowe włosy się nie pojawiały więc proszę z wynikami badań koniecznie udać się do endokrynologa, który w razie potrzeby, ustali odpowiednie leczenie.
Witam,
podstawą jest diagnostyka i leczenie przez endokrynologa. Epilacja laserowa lub IPLem działa objawowo, więc w przypadku dobrze leczonych zaburzeń endokrynologicznych będzie również skuteczna.
Pozdrawiam,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
Dzień dobry, depilacja laserowa jest najskuteczniejsza gdy włoski sa ciemne a nadmierne owłosienie nie ma podłoża hormonalnego ( hirsutysm) . Nie wiem dlaczego diagnostyka Pani dotyczy tylko tarczycy, a nie hormonów płciowych. Te ostatnie mogłyby dużo wnieść do rozpoznania problemu. Konkludując: jeśli nie ma przeciwwskazań do zabiegów laserowej depilacji można ją zacząć nawet bez tych badań, ponieważ czasem samo osłabienie wzrostu włosów , scienczenie ich da pozytywny efekt. A w międzyczasie diagnostyka endokrynologiczna pozwoli na dalsze prognozowanie efektów depilacji. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!!
Pani problem nalezy rozważyć dwutorowo. Po pierwsze poczekać na wynik konsultacji endokrynologicznej a po drugie udać się do gabinetu Medycyny estetycznej gdzie wykonywane są zabiegi laserowego usuwania owłosienia. Prosze unikac zabiegów usuwania owłosienia aparatami - czesto mylnie nazywanymi laserami, o nazwie IPL. One niestety nie poradzą sobie z Pani owłosieniem. Prosze odszukac gabinetu w Pani okolicy, który ma np. laser" light sheer".
Depilacja dobrym laserem zawsze Pani pomoże, głowa do góry!:) Proszę odbyć konsultację u endokrynologa i zapisać się na epilację laserową w dobrym salonie. Potrzebnych będzie na pewno kilka zabiegów. Jeżeli włoski są ciemne to powinny być skuteczne.