Naczyniak jamisty u półtora rocznego chłopca

5 odpowiedzi
Witam. U naszego synka we wrześniu zaczął pojawiać się naczyniak jamisty. Byliśmy z nim u dermatologa który zapisał MOLUTREX (wodorotlenek potasowy) i kazał codziennie wieczorem nim smarować naczyniaka - miał powstać strup, który odpadł miejsce dosyć mocno krwawilo a naczyniak zaczął rosnąć od nowa. Wizytę prywatna mamy u Pana dopiero 24 stycznia a naczyniak coraz bardziej rośnie... pediatra mówi żeby spróbować jeszcze raz smarować to MOLUTEXEM.Czy może Pan coś doradzić do czasu wizyty? Czy trzeba przed wizyta zrobic jakies badanie?
Czy smarowac to tym MOLUTEXEM jeszcze raz? Naczyniak powiększył się tak w ciągu 3 tygodni ż małej kropeczki do takiego stopnia. Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź
Najlepszym specjalistą dziecięcym zajmującym się naczyniakami jest dr Wyżykowski który jak się nie mylę przyjmuje w Swissmed na Jaśkowej Dolinie . Proponuje się z nim skontaktować gdyż wiem że ma doświadczenie w leczeniu naczyniaków.

Proszę nie stosować środków miejscowych. Zamiast wizyty u mnie proszę skontaktować się z Panem Prof. J. Godzińskim, szpital przy ul. Fieldorfa, chirurgia dziecięca
Proszę wykonać zdjęcie i wysłać mi na maila tą zmianę. Można spróbować innych metod (laser, skleorterapia)
Witam
Proponuję konsultację u chirurga dziecięcego. Jeżeli on będzie widział konieczność , wyda skierowanie do chirurga naczyniowego. Zazwyczaj zmiany o typie naczyniaka jamistego zmniejszają temp wzrostu wraz z rozwoje dziecka. W uzasadnionych przypadkach zmianę należy wyciąć.
Pozdrawiam
Witam zalecam konsultację u Dr hab. n. med. Przemysława Przewratila z Łodzi - dobry specjalista od tego typu zmian.