Nabrzmiałe, bolesne i pulsujące żyły stop i rak, Doppler, EKG i badania krwi ok

5 odpowiedzi
Witam, 27 czerwca byłam na badaniu Dopplera konczyn dolnych. Powodem były nagle kłucia w kończynach dolnych, "strzelające żyły", uczucie rwania, pojawiające się w bardzo krótkim czasie pajączki i mocno nabrzmiałe żyły. Badanie Dopplera nie wykryło żadnych żylaków ani tez zakrzepów, wszystko było dobrze z przepływem krwi, pan doktor stwierdził tylko niewydolność żylna C1 (poszerzone żyły śródskórne) i pajączki naczyniowe. Jednak ciagle coś mi się dzieje z tymi żyłami, dotyczylo to glownie stop ale teraz problem pojawil sie rowniez z rekoma. Żyły są często nabrzmiałe i mocno widoczne ponad skóra, często pulsujące (coś co nie miało wcześniej miejsca). Szczegolnie jeśli dostana troche ciepla, np gdy ubiorę buty zakryte (np adidasy, które wcześniej nosiłam bez przeszkód) stopy robią się od razu gorące, pulsują, a żyły od razu wychodzą na wierzch i robią się bolesne. I to już po paru minutach. To nie jest pojedyncza żyłka ale cała ich sieć. Buty nosze luźne, nic stop nie uciska. Jedyne co wydaje mi się komfortowe dla stop to noszenie sandałów (odkrytych butów), ale teraz jest tu zimno i pada wiec to odpada. Przy krytych butach stopy i żyły wariują. Nie wiem co z tym zrobić. Nigdy nic takiego nie miałam, nawet w lecie, w okresie upałów. Czy to powróci do normy? Czy są konieczne jakieś dodatkowe badania? Miałam wykonane badania krwi, D-dimery, EKG, wszystko jest w porządku.Co mogę robić? Z góry dziękuje za poradę.
Witam,
Z opisu wydaje się, że problem dolegliwości nie wynika z przewlekłej niewydolności żylnej. Wskazana jest konsultacja neurologiczna. Z poważaniem,
Michał Kuklo

proszę zgłosić się na konsultację do Poradni Chirurgii Naczyniowej, przyczyna pani objawów może być wieloczynikowa
Wskazane jest badanie lekarskie naczyniowca (nie koniecznie Doppler ). Bez badania nie jestem w stanie w tym przypadku udzielić porady.
Konieczne badanie kliniczne i celowana dalsza diagnostyka. W międzyczasie polecam klimatyzowane pomieszczenia, być może organizm próbuje się schłodzić zwiększając przepływ przez skórę.
Witam Panią, można spróbować pończochy II stopień ucisku. Jeżeli to nie da efektu, wskazana wizyta kontrolna. Pozdrawiam.