Na początku grudnia przeziębiłam się. Brałam neosine, nie przechodziło. Nasilił się ból głowy, szum

2 odpowiedzi
Na początku grudnia przeziębiłam się. Brałam neosine, nie przechodziło. Nasilił się ból głowy, szum uszny, ciśnienie w głowie, ból oczodołó i ciągły stan podgorączkowy - lekarz rodzinny postawil diagnozę zatoki i zapisał antybiotyk summamed 3 tabl. Gdy przestałam brać antybiotyk objawy powróciły z nasileniem. Poszłam prywatnie do laryngologa - stwierdził duży obrzęk w nosie, zapisał azitrolek 6 tabletek, cirrus, krople fanipos oraz xylogel. Straszne osłabienie podczas brania antybiotyku, szumy uszne nadal się utrzymują, ciągłe stany podgorączkowe. Zmieniłam laryngologa - stwierdził przewlekły nieżyt nosa - zapisał nasule flixonase oraz płukanie irigasinem x 2 dziennie, po miesiącu 1xdziennie. Za 2 miesiące mam przyjść do kontroli jak wygląda śluzówka nosa i w razie gorączki czy osłabienia brać ibuprom zatoki. Z krwi nic nie wyszło. Mialam RTG zatok - ''zatoki oboczne nosa (czolowe, szczzekowe, klinowe) prawidlowo rozwinięte, powietrzne. Wyrostki sutkowate prawidłowe. Zrobiłam też wymaz z nosa, gardła, nosogardzieli. Nosogardziele - nieliczne klebsiella pneumoniae. Laryngolog jednak powiedzial bym już nie brala kolejnego antybiotyku, gdyż w zatokach często i tak są nieliczne bakterie, a antybiotyki nie do końca są rozwiązaniem i dosyć ich już wziełam.
Niestety ciągle czuję osłabienie, ból głowy, pulsowanie w uchu, czasem też boli mnie gardło.... Muszę w końcu wrócić do pracy i zacząć normalnie funkcjonować. jakie dodatkowe badania zrobić? 4 dzień płuczę nos oraz stosuję nasule flixonase i zaczynam tracić nadzieję czy to coś pomoże :( Aktualne objawy to ból głowy okolica czoła, osłabienie oraz szum w uchu.
Witam serdecznie.
Standardem diagnostycznym w odniesieniu do zatok przynosowych jest badanie HRCT z oceną kompleksów ujściowo-przewodowych. ponadto proponuję wykonać badanie audiometrii impedancyjnej (tympanometrii) oraz audiometrii tonalnej z krzywą kostną oraz powietrzną.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl

Warto wykonać CT zatok (optymalnie po max leczeniu zachowawczym) oraz tympanogram i audiogram tonalny