na mysl o seksie robi mi sie niedobrze

7 odpowiedzi
Witam! Mam problem jestem od jakiegoś czasu w nowym związku partnerskim.z poczatku bylo ok. Teraz od pewnego czasu na myśl o seksie z partnerem robi mi sie niedobrze...co może być tego przyczyna? Z góry dziekuje za odpowiedz...
Opisywana przez Panią reakcja prawdopodobnie świadczy o wystąpieniu awersji seksualnej. Jej przyczyny mogą być różne - począwszy od urazowych zachowań partnera (przemoc, lekceważenie, nadużywanie alkoholu, zaniedbania higieniczne), poprzez zakłócenia relacji i więzi (problem z zaufaniem, otwartym i szczerym komunikowaniem swoich potrzeb) aż do niezwykle uporczywej awersji wywołanej zapachem ciała partnera.

Witam
Przyczyn takich odczuć może być wiele, dobrze jednak byłoby zweryfikować i zdiagnozować czy mamy do czynienia np z brakiem potrzeb seksualnych czy awersją seksualną. A może przyczyna leży jeszcze gdzieś indziej...proszę zgłosić się na konsultację do seksuologa.
Przyczyny mogą być wielorakie....
Począwszy od "kłopotów w związku" i odsunięcia się emocjonalnego poprzez niezadowolenie ze strony seksualnej związku lub umiejętności partnera aż do hormonalnych zmian w Pni organizmie.
Wiele czynników może wpływać na niechęć do kontaktów seksualnych z danym partnerem lub niechęć do kontaktów seksualnych generalnie.
Danuta Wieczorkiewicz
Witam. Aby ustalić przyczynę tej awersji niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu seksuologicznego przez seksuologa - psychologa lub lekarza. Przyczyny mogą być bardzo różne - wynikające z relacji, doświadczeń, stanu emocjonalnego lub stanu zdrowia.
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przyczyn reakcji, o której piszesz może być wiele. Podałaś za mało danych dotyczących waszej relacji aby można udzielić konkretnej informacji.Seks jest wyrazem psychicznej bliskości pary. Twoja reakcja może być sygnałem zakłóceń w funkcjonowaniu związku, rozluźnienia więzi.
Reakcja obrzydzenia "robi się mi niedobrze na sama myśl o seksie" może być następstwem negatywnego nastawienia do osoby partnera w sferze seksualnej lub spowodowane odrzucaniem partnera w sferze pozaseksualnej np rozczarowania jego osobą.
Bywa ,że niechęć wynika z konfliktów między partnerami lub jest reakcją na konkretne nieakceptowalne zachowania partnera. Przyczyną może być np zbyt rygorystyczne wychowanie seksualne kiedy seks w rodzinie pochodzenia był czymś złym, urazowe doświadczenia w dzieciństwie czy w okresie dorastania .Próby przełamania uczucia niechęci i zmuszanie się do współżycia spowodują uzyskanie efektów odwrotnych i pogłębienie problemu.Zachęcam do wizyty u seksuologa psychoterapeuty , który pomoże odkryć i wyjaśnić mechanizm , który prowadzi do rozwoju u Pani reakcji obrzydzenia.
Diagnozę można postawić dopiero po zebraniu klinicznego wywiadu. Zachęcam by jak udać się do seksuologa.
Szanowna Pani,
symptomy, które Pani opisuje sugerują niepokojący, złożony problem natury seksualnej lub relacyjnej. Nie sposób określić jego przyczyn bez wywiadu seksuologicznego i psychologicznego. Serdecznie zapraszam na spotkanie.
Pozdrawiam serdecznie
Niestety nawet ustalenie przyczyny/przyczyn nie wnosi wiele prognostycznie dla związku, dla relacji. Nie można zwykle zmienić znaku minus na plus. Coś/ktoś nielubiany może stać się najwyżej "mniej nielubiany"... Tylko tyle...
Zachęcam jednak do rozmowy z doświadczonym psychologiem lub seksuologiem.
Z przyjęciem jednak ewentualnej oferty terapii byłbym ostrożny i sceptyczny.
Wzajemna atrakcyjność, jak i cała intymność pozostaje nadal sporą tajemnicą,
często jedynie próbuje się ją medycznie i psychologicznie wyjaśniać. Hipotetycznie.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. marzec 2017.