Na badaniu rtg wyszło, że mam zniesienie lordozy w odcinku szyjnym poniżej kręgu C3. Innych zmian ba

8 odpowiedzi
Na badaniu rtg wyszło, że mam zniesienie lordozy w odcinku szyjnym poniżej kręgu C3. Innych zmian badanie nie wykazało. Ból kręgosłupa, szczególnie w odcinku szyjnym męczy mnie od lat, jednak w ostatnim czasie znacznie się nasilił, doszło drętwienie rąk oraz nóg np podczas dłuższego prowadzenia samochodu. Bóle nie są napadowe, a stałe. Lekarz rodzinny zalecił mi masaże na rozluźnienie mięśni karku oraz ćwiczenia wzmacniające odcinek szyjny, polegające m.in na dociskaniu głowy (przód, tył, boki). W trakcie wykonywania tych ćwiczeń miałam lekkie zawroty głowy, a plecy bolały jeszcze bardziej, aż nie mogłam zasnąć (ćwiczenia przerwałam) . Jestem po 4 masażach u fizjoterapeuty (w odstępach tygodniowych) i niestety one przynoszą ulgę tylko na chwilę, na drugi dzień bóle wracają. Proszę o poradę, co robić - jakie ćwiczenia mogę wykonywać? Czy powinnam zrobić dodatkowe badania?
Prawdopodobnie wymaga Pani jeszcze dodatkowego postępowania np. farmakoterapii. Najlepiej zgłosić się do ortopedy.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proszę wykonać badanie rezonansu magnetycznego szyjnego odcinka kręgosłupa i skonsultować się z ortopedą
Szanowna Pani,
tak, powinna Pani skonsultować się ze specjalistą (ortopedą, neurologiem) i wykonać badanie MRI kręgosłupa szyjnego.
Z poważaniem,
Marcin Milczarek
Dzień dobry!

Warto, żeby zbadał Panią ortopeda i neurolog i zweryfikował rozpoznanie. Niewątpliwie warto wykonać badanie MR odc. szyjnego kręgosłupa.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Polecam wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego i wizytę z wynikiem w poradni ortopedycznej.
W razie chęci zapraszam.
Zapraszam na konsultacje. W takim przypadku należy wykonać porządne badanie kliniczne i ew MRI kręgosłupa pozdr
Dzień dobry.Zalecam konsultację u specjalisty chorób kręgosłupa (neurochirurg, ortopeda), dalsze postępowanie uzależnione od wyniku badania, należy liczyć się z koniecznością dalszej diagnostyki - rezonansem magnetycznym lub tomografią komputerową. Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz
Ćwiczenia można zalecić Pani wyłącznie w oparciu o analizę zachowania objawów zarówno w wywiadzie jak i w badaniu w trakcie wizyty. Sugeruję nie wykonywać żadnych ćwiczeń pochodzących z książek, internetu czy ogólnych ćwiczeń na kręgosłup szyjny czy mięśnie, zaleconych przez kogokolwiek. Tylko wnikliwa diagnostyka mechaniczna przeprowadzona w trakcie wizyty może wskazać jakim ćwiczeniem można Panią leczyć. Może być też tak że okaże się że tylko manualna terapia będzie mogła w obecnej fazie pomóc. Istnieje też możliwość że nie będzie można pomóc w sposób mechaniczny (ćwiczenia, terapia manualna). Rezonans magnetyczny nie zastąpi badania i diagnozy mechanicznej. Zapraszam na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną. Wizyta pokaże czy Pani problem jest podatny na terapię manualno-ruchową czy nie i czy są wskazania do podejrzewania poważnej patologii (wtedy otrzyma Pani zalecenie dodatkowej diagnostyki w tym wykonania rezonansu (MRI)).