Muszę pójść z kimś do teatru. Obawiam się, że wpadnę w drzemkę,, ponieważ mam niskie ciśnienie. Ca m

4 odpowiedzi
Muszę pójść z kimś do teatru. Obawiam się, że wpadnę w drzemkę,, ponieważ mam niskie ciśnienie. Ca mma przedtem zjeść lub wypić, chcąc temu zapobiec, jeśli w ogóle nie pijam kawy?
Można zacząć pić Yerba Mate jeśli smakowo będzie pasowało. Albo kupić preparat na bazie guarany. Powinno pomóc.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W sklepach ze zdrową żywnością można kupić Yerba Mate z dodatkiem miodu np. Yerba Mate Stron firmy Dar Natury. Mnie to bardzo pomogło. I w smaku też było ok. A tańszym rozwiązaniem jest zaparzenie mocnej czarnej herbaty. Potrafi pobudzić bardziej niż kawa. Zamiast cukru można użyć ksylitolu.
Zjedz 3-4 kostki gorzkiej czekolady. Magnez w niej zawarty uruchamia adrenalinę, która pobudza przemianę materii. W taki sposób organizm otrzymuje więcej energii. Pozdrawiam.
Zapraszam do dietetyka w Beauty Center - Pabianice.
Dzień dobry. Aby uzyskać efekt pobudzenia można wypić napar z liści zielonej herbaty parzonej ok 2-3 minuty (dłużej parzona będzie miała właściwości uspokojające) lub zastosować dodatek sproszkowanej guarany do jogurtu, deseru czy kakao. Guarana ma działanie podobne do kofeiny, jednak jej efekt pobudzający pojawia się nieco wolniej i trwa dłużej. Jeśli pomimo wysypiania się w nocy (7-8 godzin snu) incydenty zasypiania w ciągu dnia nadal się pojawiają proponuję, aby pogłębić diagnostykę. Proponowałabym sprawdzenie poziomu TSH (aby wykluczyć ewentualną niedoczynność tarczycy) oraz wykonanie krzywej glukozowej i insulinowej (aby sprawdzić czy nie wystepuje hipoglikemia reaktywna). Pozdrawiam, A.Walus

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.