mrużenie oczu

5 odpowiedzi
Witam, dziecko 7 mies. często mruzy oczy...o czy to może świadczyć?
Witam zależy jak długo to trwa i kiedy, jezeli mruży ciągle moze świadczyć o istnieniu wady krótkowzrocznej ,jeżeli wtedy kiedy wychodzi na zewnątrz szczególnie wtedy kiedy świeci słońce świadczy o światłowstręcie którego przyczyny bywają bardzo różne czasami również na tle zapalnym. Na pewno doradzam wizytę okulistyczną i odradzam okulary tzw słoneczne bo bardzo łatwo się do nich przyzwyczaić pozdrawiam

Witam,

Po prostu trzeba zbadać. Bez badania bawimy się w zgaduj- zgadule co to może być.Kazdy objaw niepokojący rodziców należy sprawdzić.

Pozdrawiam

AM Bilkiewicz-Pawelec
Dzień dobry
Mrużenie u dzieci zwykle powiązane jest z wadą wzroku, zaburzeniami na tle emocjonalnym (nawet tak małe dziecko jest w stanie doskonale wyczuć atmosferę w domu np. poważna choroba bliskiej osoby, rozwód rodziców itp).Niejednokrotnie mrużenie pojawia się na tle alergicznym.
Niezależnie od przyczyny warto zdłosić się do okulisty
Alicja Błażej-Waśkiewicz
Dzień dobry, mrużenie oczu nie zawsze musi oznaczać problemy okulistyczne, jeżeli jest na przykład spowodowane warunkami oświetlenia panującymi w danym momencie w pomieszczeniu. Jeżeli problem jest nasilony to proponuję udać się do okulisty celem oceny wady wzroku. Polecam ośrodek Oftalmica z Bydgoszczy.
Koniecznie należy zgłosić się na badanie okulistyczne ( badanie refrakcji, badanie dna oka )