Mrowienie/drętwienie ręki (lewa) i uda (prawe)

2 odpowiedzi
Witam.
Mam 30 lat, mężczyzna. Mam problem z drętwieniem/mrowieniem w lewej ręce oraz prawym udzie (prawodopodobnie to jakiś problem neurologiczny?). Jeśli chodzi o rękę, to pojawia się drętwienie podczas spania (czuję po przebudzeniu) oraz podczas leżenia, gdy ręka jest w zgięciu, skierowana ku górze. Drętwieje mi część od łokcia w stronę dłoni, ale TYLKO palec mały i serdeczny - czwarty i piąty)Co do uda to wygląda to podobnie. Podczas leżenia "na wznak" (na plecach), bez podkurczania nóg, czuję dość silne mrowienie w prawy udzie - od zgięcia w biodrze do około 2/3 długości w stronę kolana, w górnej części uda (u dołu uda ani też po bokach nie czuję tego). Po zmianie pozycji nogi mrowienie ustępuje. Nie czuję tego typu dolegliwości podczas ruchu, codziennych czynności. Chciałbym zapytać, gdzie może tkwić problem i jak to zdiagnozować??
Dodam tylko, że od roku odczuwam bóle z prawej strony kręgosłupa w odcinku piersiowym i trochę lędźwiowym (w piersiowym uczucie napięcia prostownika - wielu fizjoterapeutów nie daje sobie z tym rady). Mam taką diagnozę: zaostrzenia przednich krawędzi trzonów, przebyta choroba Scheuermanna; nieznaczne prawoboczne skrzywienie odcinka kręgosłupa, uwypuklenia tarcz Th-1-2, 7-8, 8-9, 9-10, które modelują worek oponowy; centralne uwypuklenia tarczy Th6-7 uciska worek oponowy i pośrednio rdzeń kręgowy.
Co do uda, to niedawno na RTG miednicy pokazało, że mam zblokowany staw krzyżowo-biodrowy (z prawej strony) oraz konflikt panewkowo-udowy - czuję kłucie w udzie przy zgięciu w biodrze np. podczas podciągania nogi do klatki piersiowej (mowa o prawej nodze).
Ponawiam pytanie zatem: gdzie może tkwić problem z tymi drętwieniami i mrowieniami i jak to zdiagnozować?? Czy czeka mnie jakaś operacja (chciałbym tego uniknąć!) Czy jest jakaś pomoc dla mnie? :( Ja mam dopiero 30 lat i boję się.
Proszę o odpowiedź.
Szanowny Pacjencie,
konieczna jest rzetelna konsultacja neurologiczna, u specjalisty któremu bliskie są problemy kręgosłupa. Domyślam się z cytowanych powyżej wyników badań, że był Pan już badany czy neurologicznie także? Jeżeli tak i lekarz nie stwierdził niepokojących objawów - tutaj właśnie powinna znaleźć się odpowiedź na pytanie dot. owych ,,drętwień i mrowień" - i skierował Pana do fizjoterapeutów to należy iść tą drogą. Czyli znaleźć właściwego terapeutę - o preferowanych przeze mnie metodach pisałem wielokrotnie w korespondencji z Państwem. Podobnie w kwestii zablokowań w stawach krzyżowo-biodrowych i konflikcie panewkowo-udowym.... Zbyt dużo w Panu napięć, być może bez pomocy specjalisty od chorób psychosomatycznych owi terapeuci sobie nie poradzą... A zbyt duże napięcia - to przeciążenia - .... i rzeczywiście będą potrzebne operacje, których chce Panu uniknąć! Zatem proszę zabrać się do pracy nad sobą.
dr Andrzej Żytkowski

.

Opisane drętwienie po stronie łokciowej prawej kończyny górnej Moze byś związane z uciskiem na nerw łokciowy w okolicy łokcia lub/i kręgosłupa szyjnego!
Pozdrawiam i zapraszam