Można prosić o wyjaśnienie badania czy jest coś tu poważnego ? Łagodnie lewowypukłe skrzywienie krę

1 odpowiedzi
Można prosić o wyjaśnienie badania czy jest coś tu poważnego ?
Łagodnie lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego.
Zniesienie fizjologicznej lordozy .
Dehydratacja i obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1.
Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych.
W stawach międzykręgowych małych w odcinku L4-S1 zmiany przeciążeniowe.

Na poziomie L4-L5 zaostrzenia tylno bocznych krawędzi trzonów kręgów i uwypuklenie
pierścienia włóknistego z modelowaniem worka oponowego i przyleganiem do korzeni
nerwów L5 w nieco spłyconych zachyłkach korzeniowych, bez cech ucisku .

Na poziomie L5S1 poszerzenie obrysów stawów międzykręgowych małych,
zaostrzenia tylno bocznych krawędzi trzonów kręgów i uwypuklenie pierścienia
włóknistego z tylno lewoboczną protruzją krążka między kręgowego o wymiarach 6x19mm (APxLL)
z modelowaniem worka oponowego i przyleganiem korzeni do prawego nerwu S1 oraz przyleganiem ,
przemieszczeniem tyłowi i odcinkowym modelowaniem korzeni lewego nerwu S1 w spłyconych zachyłkach korzeniowych
Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie L5-S1 jest zmniejszony do 9mm.
Stożek rdzenia jednorodny na poziomie Th12
Na poziomie L5-S1 pogrubienie wiązadeł żółtych.
Obraz MR odpowiada dyskopatii czyli sytuacji kiedy struktury w kręgosłupie (krążki międzykręgowe) przemieszczają sie i uciskają na nerwy wychodzące z kręgosłupa. Interpretacja i idące za tym postępowanie zależy od tego jakie Pani/Pan ma objawy. W normalnych warunkach taka sytuacja nie zagraża życiu ale wymaga działań - zalecam omówić je z lekarzem. Pozdrawiam