mozliwosc terapii

5 odpowiedzi
Witam, czy prowadzi Pani psychoterapię dorosłych. Diagnoza nawracajaca depresja endogenna, podejrzenie spektrum dwubiegunowosci, a moim skromnym może elementy zaburzeń osobowosci.Poszukuję terapeuty w warszawie. Nie stać mnie na "prywatnie". Mam jakiś pakiet medicover.
Bardzo proszę o porade
Witam serdecznie,
Tak prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Jednak przyjmuję jedynie w gabinecie prywatnym. Jeśli mogę pomóc proszę o e-mail.

Witam serdecznie,
prowadzę psychoterapię osób także z zaburzeniami osobowości, depresją oraz choroba dwubiegunową. Przyjmuje natomiast pacjentów w ramach prywatnego gabinetu tak (poza bezpłatnymi wizytami pierwszymi) wizyty sa płatne.
W przypadku karty Medicover należy zwrócić się do jednej z placówek tej sieci medycznej. Może Pani także udać się na terapię do jednej z placówek NFZ, które świadczą pomoc w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
Zachęcam do kontaktu z Pani lekarzem, który postawił opisaną przez Panią diagnozę. On podejrzewam także może być pomocny w znalezieniu Pani odpowiedniego terapeuty.
Serdecznie pozdrawiam
Prowadzę psychoterapię dorosłych, m.in. depresje, ale we Wrocławiu. W Pana/Pani przypadku, mieszkając w Warszawie można skorzystać z darmowej terapii w ramach NFZ. Lekarz rodzinny powinien poinformować Pana/Panią, gdzie się zgłosić, aby uzyskać taką pomoc. Niekiedy ośrodki prywatne i prywatni psychoterapeuci mają podpisane umowy z NFZ, trzeba wówczas zapytać ich o możliwość terapii na NFZ. Jeśli chodzi o pakiet Medicover należałoby się zorientować czy są w nim zapisane usługi psychologiczne, psychiatryczne lub psychoterapia. Warto tez skontaktować się z Fundacją ITAKA, która pomaga w stanach depresyjnych, która też posiada antydepresyjny telefon zaufania do kontaktu z osobami zainteresowanymi.
Pozdrawiam i życzę pomyślności.
Witam, tak, prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Mam duże doświadczenie w pracy z osobami depresyjnymi - wiele lat pracowałam w szpitalu Komorów, w czasach , kiedy ośrodek ten specjalizował się własnie w leczeniu depresji. Niestety obecnie pracuję tylko w miejscach, które mają charakter praktyki prywatnej. W ramach NFZ można spróbować leczenia w Centrum Psychoterapii na Dolnej. Pozdrawiam. - Dagna Ślepowrońska
Witam. Tak, depresja endogenna, choroba dwubiegunowa i zaburzenia osobowości są leczone psychoterapią lub ewentualnie psychoterapią w połączeniu z kuracją lekową w porozumieniu z psychiatrą. Oferuję psychoterapię dla osób dorosłych w gabinecie prywatnym. Natomiast pakiet medicover zawiera najczęściej kilka wizyt sychoterapeuty i psychiatry rocznie w cenie abonamentu. Aby uzyskać precyzyjną odpowiedź co do ich ilości w pakiecie należałoby zwrócić się do nich telefonicznie z zapytaniem o szczegóły danego pakietu. Dodatkowo psychoterapię refundowaną przez NFZ oferują ją przychodnie PZP - Przychodnie Zdrowia Psychicznego. Wyszukiwarka internetowa pomoże wskazać kilka takich adresów w Warszawie.
Pozdrawiam
Dorota Szymczak